Of Diyaliz Merkezi Gürpınar'a taşındı

Of Devlet Hastanesi bodrum katında hizmet veren Diyaliz Merkezi, Gürpınar Belde Hastanesine taşınarak modern bir ortamda hizmet vermeye başladı.

Of Diyaliz Merkezi Gürpınar'a taşındı
banner71

2010 Yılı Mart Ayı’nda açılışı yapılan ancak kadro yetersizliği nedeniyle birimleri oluşturulamayan Gürpınar Belde Hastanesi Diyaliz Merkezi oldu.

Of’un önemli eksikliklerinden biri daha giderildi. Of Devlet Hastanesi bodrum katında bulunan ve morgun yanında hizmet veren ve yetersiz kalan Diyaliz Merkezi, Gürpınar Belde Hastanesine taşındı.

Modern bir ortamda hizmet vermeye başlayan Diyaliz Merkezi’nde 700 m2’lik alanda, 20 m2 hasta kabul ve dinlenme alanı, yatak başına 7 m2 düşecek şekilde 8 kişilik ve 4 kişilik 2 adet diyaliz salonu, Acil bakım ve tedavi odası, her bir hasta için ayrı ayrı olmak üzere giyinme ve soyunma odaları, özürlü tuvaleti, Hepatit B’li hastalar için özel lavoba ve tuvalet, özel olarak hazırlanmış Acil müdahale ve tedavi odası, 2 adet hasta asansörü, idari bölüm, hemşire ve doktor odası ile evlerine gidemeyecek durumda kalacak hasta ve yakınlarına ait misafir konaklama odaları bulunuyor.

Gürpınar Belde Hastanesinin doğa manzaralı katına yerleşen hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Devlet Hastanemiz bünyesinde bulunan diyaliz merkezi, bodrum katında ve yetersiz bir ortamda idi. Bu nedenle hastalara cevap vermekte yetersiz kalmaktaydı. Gürpınar Beldemizde ki hastanemizin bir bölümünü hafta sonu dahil başta Başhekimimiz, Hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları sonucunda, standartlara uygun modern yeni bir diyaliz merkezi hazırlanarak yöre halkımızın hizmetine sunuldu. Bizlere bu sürede maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a, Of Belediye Başkanımız Murat Saral’a, Gürpınar Belediye Başkanımız Mehmet Öztürk’e ve tüm emeği geçenlere yöre halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hastaların diyalize girme durumu göz önüne alınarak hafta sonu seri bir şekilde taşınmayı gerçekleştirdiklerini belirten Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İdris Kurtuluş, “Of Devlet Hastanemizin bodrum katında 80 m2 alan üzerinde nem oranının çok yüksek olduğu ve zor şartlarda hizmet vermeye çalıştığımız diyaliz merkezimizin, artık 700 m2 alan üzerinde ve yönetmeliğin tüm şartlarının uygun bir şekilde beş yıldızlı otel konforunda hizmet verecek olması bizleri de son derece mutlu etmiştir. Yeni diyaliz merkezinin yöre halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Of Belediye Başkanı Murat Saral da Gürpınar Diyaliz Merkezi’nde yatan hastaları ziyaret etti.

Hastalara çiçek akdim eden Başka Saral, hastalarla sh ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yeni Diyaliz Merkezinin çok güzel olduğunu belirten Başkan Saral, “burası daha güzel, daha modern ve havadar. Vesile olan herkesten Allah razı olsun” diye konutu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
adem yazıcı
adem yazıcı - 10 yıl Önce

tebrikler yakında of belediyesini kaymakamlığı müftülüğü jandarmayı polisi of ta ne varsa solaklı vadisine taşıyın kıyıcık kıyıboyu eskipazar ofa ait değil sanki ne zaman ofun doğusuna bir yatırım yapmayı düşünüyorsunuz ofun doğusu of değilmi bütün herşeyi dere yatağına yaptılar umarım bir gün pişman olmazlar offfun doğusuna üvey evlat davrananlar hayırlı olsun...........

hasan bektaş
hasan bektaş - 10 yıl Önce

Aedem in yorumları katılıyorum ama dere taşması karşı tasarlanmıştır.o yüzden toki konutları yapılıyor.şöylendilere göre yeni 3 oda 1 salon toki konutları sanayiyi taşıyıp yerine toki konut yapılacağı,sdat yerini yeni büyük of hastane yapılacağ,eski hastene yerini park yapılacağı,otogar yerini toki tarafından belediye sarayı yapılacağı,eski belediye sarayı yerini yandaki otlin otopark yapılacağı,otogarı limana yakına taşıyacağı şöyleniyor.doğu tarafı eski pazarı sınırlar içerisinde kaldığı için oranın belediyesi ile of belediyesi arası anlaşmazlığı var galiba saygılar.

OP DR İDRİS KURTULUŞ
OP DR İDRİS KURTULUŞ - 10 yıl Önce

Of devlet hastanesinde 2005 yılında hastane yöneticileri büyük bir özveriyle dializ hizmetini of'a kazandırmış ve yaklaşık bu fiziki mekanda başarıyla 18700 seans gerçekleş tirmişlerdir. Ancak zaman içerisinde hizmetin başırıyla verilmesinden doğan talebin artması ve ilçemize yaz aylarında gelen hastalarımıza da cevap vermesi açısından daha geniş bir mekan arayışına girilmiş ve bu konuda hastanemiz bünyesinde yeni bir mekan elde edilememiştir. Tüm bu sebepler göz önüne alınmış ve of devlet hastanesinin gürpınar ek binasında detaylı bir çalışma yapılarak dializ merkezimiz yeni yerine taşınmıştır. Bu konuyla ilgili haberde 2005 yılında diyaliz merkezini kurarak bu duruma kadar getiren tüm hastane yöneticilerine, çalışanlarına, ve maddi manevi destek veren tüm oflulara teşekkür etmek noksanlığını göstermiş olduğumdan, derin üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. 2005 yılından bu yana dializ merkezini kuran ve hala da yaşatan uz dr hüseyin türker'e ve emeği geçenlere saygılarımı sunarım.

ahmet saral
ahmet saral - 10 yıl Önce

adem kardeş of solaklı deresine kayıyor diyorsunda eskipazar tarafına gitmemesinin nedeni bilmiyormsun peki ortaki arazi sahipleri topraklarını satmak istememek istemeleri konusunda birşey söylemiyecenmi

mehmet türk
mehmet türk - 10 yıl Önce

kıyıcıkta bulunan eski ssk hastanesi modern bir hastane olması ve sahil bandında olup,ulaşımın çok kolay olması,of merkeze 2 dk mesafede böyle bir tesis varken bu dializ merkezini 30-40 dk mesafede bulunan gürpınara taşınmasının sebebi herhalde politik olsa gerek.türkiye nin trabzona bakış açısı neyse ,trabzonun of a ofun da kıyıcığa bakış açısı aynıdır.herkese selam ve saygılar sunarım.

adem yazıcı
adem yazıcı - 10 yıl Önce

ahmet kardeş devlet yönetiminde kamulaştırma diye bir şey var ki kaldıki mehmet türkün dediği gibi eski ssk hastenesi hali hazırda yapılmış bulunmak taydi ve bu hasteneye işlev kazandırılabilirdi Allah aşkını solaklı vadisine ve kalyondaki yapılaşmadan memnunmusunuz ofu doğuya doğru kaysa bence of o zaman mükemmel bir şehir olurdu saygılarımla.....

f.inan
f.inan - 10 yıl Önce

Arkadaşlar iyi güzel diyosunuz kıyıcık tarafında olsun merkez ulaşım daha rahat falan ama ordaki eski ssk hastanesinin orda yaşayanların sebep olmasıyla kapandığını doktorların kıyıcık tarafına gitmek istemediğini hepimiz biliyoruz. kıyıcık tarafında herkes ağa kimsenin kimseye müsamaha gösterdiği yok. umarım anlaşılmıştır söylemek istediklerim. herkese selam ve saygılar.

Dursun SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
Dursun SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 10 yıl Önce

Tabiki hizmet hizmettir.Ama bu hizmet aktif olursa iyidir kanaatındayım bazı arkadaşlara katılmamak mümkün değil ALLAH hayırlı ve uğurlu kılsın inşallah.SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21