Of Devlet Hastanesi’nde patlamış apandist ve fıtık ameliyatı

Of Devlet Hastanesinde hastalarda çok nadir görülen patlamış apandisit ve fıtık ameliyatı operasyonu gerçekleştirildi.

Of Devlet Hastanesi’nde patlamış apandist ve fıtık ameliyatı

Of’un yanı sıra Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı bölge halkının yanı sıra Uzungöl’de açılan Poliklinikle yerli ve yabancı turistlere de sağlık hizmeti sunan Of Devlet Hastanesi, başarılı operasyonlara da imza atıyor.

 

Hastalarda çok nadir görülen patlamış apandisit ve boğulmuş fıtık rahatsızlığı olan 60 yaşındaki Hasan Uzunlar, yedi yıldır sağ kasığındaki fıtık rahatsızlığı yaşıyordu.

 

Of Devlet Hastanesi’nde başarılı bir operasyon geçiren Uzunlar, ağrılarından kurtularak sağlığına kavuştu.

 

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin

 Ameliyat sonrası konuşma yapan Uzunlar; “Doktorların ameliyat önermesine rağmen ameliyat olmak istemedim. Ancak hastaneye gelmeden iki gün önce karnımda şişlik ve ağrı olunca Of Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdum. Yapılan tahliller sonucu ameliyata alındım ve başarılı bir ameliyat geçirdim. Doktorlarımıza, hastane çalışanlarına ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

 

Binde üç oranında görülen bir durum

Ameliyatı gerçekleştiren hastane Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altan Aydın ise; “Genel Cerrahi de yapılan en sık ameliyatlardan olan apandisit ve fıtık ameliyatları bu hastamızda daha acil bir durum olarak karşımıza çıktı. Apandisit perfore (patlamış) ve sağ kasık fıtığı ise boğulmuş (strangüle) idi. Bu literatürde çok nadiren binde 3 oranında görülen bir durumdur. Gerekli hazırlıkları yapıp hastamızı ameliyata aldık. Gayet başarılı bir ameliyat oldu. Hastamızın sağlığı yerinde, taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Marka hastane olma yolunda ilerliyoruz

Ameliyatla ilgili açıklama yapan hastane Başhekimi ve aynı zamanda Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şaban Uysal; “Son zamanlar hastanemizde büyük ve farklı ameliyatlar yapılıyor. Bu ameliyatımız da bunlardan biridir. Bu imkânlar ile vatandaşlarımızın her türlü sağlık sorununu ilçemizde çözmekten yana çabamız mevcuttur. İlklerin ve yeniliklerin konuşulduğu bir marka hastane olma yolunda hızla ilerliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21