Of Devlet Hastanesinde Diyabet Polikliniği açıldı

Of Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Diyabet Polikliniği diyabet hastalarına tedavi, beslenme, egsersiz ve diğer bakım hizmetleri konularında hizmet verecek.

Of Devlet Hastanesinde Diyabet Polikliniği açıldı

Of Devlet Hastanesinde uzun süredir açılması planlanan Diyabet Polikliniği açılarak bölgede yaşayan şeker hastalarına tedavi imkanı sunuldu.

 

Başhekim Şaban Uysal yaptığı açıklamada; “Diyabet Polikliniğimiz 14 Nisan 2017 itibari ile hizmete açılmıştır. Polikliniğimiz 3 Dahiliye uzmanımız danışmanlığında Diyabet konusunda almış 1 Hemşiremiz tarafından yürütülmektedir. Burada Diabetes Mellitüs  (Şeker Hastalığı ) tanısı konmuş hastalarımıza hastalığı ile ilgili beslenme şekli, egzersiz ve diğer bakımlarıyla ilgili bilgilendirme yapılmaktadır. Hastalarımızı bilinçlendirerek hastalığı ile baş etme yöntemleri öğretilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Başhekim Uysal Poliklinikte şeker hastalarında ayak yaralarından şeker hastalığının diğer organlara verildiği zararın anlatılması amacıyla danışmanlık hizmeti vermesinin de planlandığını ifade etti.

 

DİYABET BÖLÜMÜ OLAN 3.HASTANEYİZ

Diyabet bölümünün Trabzon’da sadece iki hastanede olduğunu ifade eden Başhekim Uysal; Trabzon il genelindeki hastanelerimizde Diyabet Polikliniği maalesef yok. Of Devlet Hastanemiz Diyabet Polikliniği açılan Trabzon’daki üçüncü hastane olmuştur” dedi.

 

Yatan hastalara danışmanlık hizmeti verileceğini ifade eden Uysal; “Hastalarımızın boy, kilo ve tahlil sonuçları takip edilerek kayıt altına alınmaktadır. Diyabet hastalarımız kontrole geldiklerinde öncelikle  diyabet polikliniğine  başvurarak  tahlillerini erken yaptırabilmektedir. Aç olarak uzun süre beklemek zorunda kalmalarının ve bayılma, şeker düşmesi gibi sorunlarının da önüne geçilmektedir. Hastanemiz ve bölge insanımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

HASTALARIMIZA TANINAN BU İMKANI SAĞLAYAN OF DEVLET HASTANESİ TABİBLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN HASTALARIMIZA ŞİFA OLUR ALLAHIN İZNİ İLE İNŞALLAH.SEVGİLERİMLE.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21