Of Devlet Hastanesi’nde aşı yoğunluğu

Koronavirüs salgını kapsamında ülke genelinde başlatılan aşı kampanyası kapsamında Of Devlet Hastanesi’nde aşı yoğunluğu yaşanıyor.

Of Devlet Hastanesi’nde aşı yoğunluğu

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınına çare olmak için dünya genelinde başlatılan aşı kampanyası ülkemizde de yoğun bir şekilde devam ediyor.

Of Devlet Hastanesi’de de son günlerde ciddi bir aşı yoğunluğu yaşanıyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başhekim Op. Dr. Şaban Uysal; “İlçemize ve bölgemize il dışından ve yurt dışından gelen vatandaşlarımız COVİD-19 aşıları için hastanemize yoğun bir şekilde başvurmaktadır. Günde yaklaşık 400 civarında (Biontech ve Sinovac) hastanemizde yapılmaktadır’ dedi.

Of’ta daimi olarak ikamet eden genç ve orta yaş vatandaşların da COVİD-19 aşısına rağbet etmesini beklediklerini belirten Başhekim Uysal; “Sadece tatile gelenlerin aşılanmasının yanında COVİD-19 Pandemisi ile mücadelede daimi ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın da aşılanması bulaşı ve salgını önleme adına büyük önem taşımaktadır. İlçe olarak, toplum olarak tam bir bağışıklama sağlamak için tüm aşılanması uygun olan vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyor ve bekliyoruz. Hastanemizde her gün gece 22:00’yee kadar profesyonel ekiplerimizce Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaktadır. Toplamda bu güne kadar yaklaşık 34.000 civarında COVİD-19 aşısı yapan bir hastaneyiz. Trabzon’da her iki aşıyı yapmaya başlayan ilk dört hastaneden biriyiz. Önümüzdeki günlerde muhtemelen maçlara ve toplu alanlara aşısı olmayan kişiler alınmayacaktır. Şimdiden aşımızı olalım diyoruz. Bölge ve ilçe insanımızın COVİD-19 aşısına daha çok ilgi göstermesi bu virüse karşı ilçe olarak, Trabzon ili olarak ve Ülkemiz olarak başarı oranımızı artıracaktır” diye konuştu.

Maske, mesafe ve hijyen üçlü sacayağından asla taviz verilmemesi gerektiğini belirten Başhekim Uysal; “COVİD-19’a karşı aşılanmanın yanında maske, mesafe ve hijyen üçlü sacayağından asla taviz vermez isek güzel günlerin bizi çok kısa zamanda beklediğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21