Of Devlet Hastanesi yeni sürece hazır

Of Devlet Hastanesi Başhekimi Şaban Uysal, alınan tedbirler kapsamında Of Devlet Hastanesi’nin de yeniden hastalarına hizmet vermeye başladığını belirtti.

Of Devlet Hastanesi yeni sürece hazır

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme süreci kapsamında Of Devlet Hastanesi de hasta tedavi hizmetlerine başladı.

Of Devlet Hastanesi Başhekimi Şaban Uysal yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığımız tarafından 1 Haziran 2020’de yayınlanan “Covid-19 Pandemisinde Normalleşme döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi’’ne göre hastanemizde de bir çok alanda yenilikler ve düzenlemeler yapılmıştır” dedi.

Covid-19 pandemisinin tam olarak sonlanmadığını virüse özgü bir tedavi veya aşının bulununcaya kadar riskin devam ettiğini belirten Başhekim Uysal; “Salgın eğrisinin düzleşmesine rağmen tedbiri elden bırakmamak gerekir. Salgının hafifleme sürecini yaşadığımız günlerde normale dönüş adına bir takım düzenlemeler ve kademeli olarak rutin sunduğumuz sağlık hizmetlerine dönüş planlarını yapmış bulunmaktayız. Bu konuda;

Poliklinik ve Acil servis giriş itibari ile triyaj uygulamalarımız, koridorlarda sosyal mesafeyi hatırlatan levhalarımız, koltuklarda oturma düzeni, muayene odasına tek tek ve mümkün olduğunca refakatsiz hasta alınması, tüm hastane içerisinde maske, mesafe konusunda düzenli anonslarımız vb. uygulamalar yapmış bulunmaktayız. Ayrıca yine açıklanan rehbere göre yatan hasta servislerinde ve ameliyathanelerimizde çok çeşitli düzenlemeler yapmış bulunmaktayız” dedi.

Acil olmayıp acil boyuta gelen hastaların tedavilerine de başlandığını belirten Başhekim Uysal; “En önemli gelişmelerden biri de tüm fiziksel önlemlerin yanında kişisel koruyucu donanımları kullanarak normal dönüşüm süreci içinde zamanında acil olmayıp şimdi acil boyuta gelen ameliyatlarımızı 1 Haziran 2020’de açıklanan Çalışma Rehberine göre kademeli olarak tüm branşlarda başlatmış bulunmaktayız. Normalleşme sürecinin hem biz hastane çalışanları olarak hem de vatandaşlarımız açısından tüm tedbirleri alıp uyguladığımız takdirde sorunsuz geçeceğini düşünüyor ve buna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başhekim Uysal Covid-19 sürecinde gece gündüz demeden, büyük bir özveri ve gayret ile çalışan, tüm hastane çalışanlarına teşekkür ederek kolaylıklar diledi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 16:35

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21