Of Devlet Hastanesi Kurban Bayramına hazır

Kurban Bayramı sürecinde Sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Of Devlet Hastanesi tarafından bir dizi tedbir alındı.

Of Devlet Hastanesi Kurban Bayramına hazır

20 Temmuz 2021 Salı günü idrak edilecek Kurban Bayramının tatilinin 9 gün olması nedeniyle Of Devlet Hastanesi tarafından Sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için bir dizi önlem alındı.

Arefe gününün Pazartesi gününe denk gelmesi ve 19 Temmuz Pazartesi gününün de idari tatil edilme ihtimali nedeniyle Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması bekleniyor. COVID-19 Pandemi sürecinin de devam etmesi nedeniyle Of Devlet Hastanesi yönetimi tarafından sunulan sağlık hizmetinde bir aksaklık yaşanmaması adına bir takım düzenlemeler yapılarak gerekli önlemler alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şaban Uysal; “Bu yıl Kurban Bayramı tatil süresinin 9 gün olması, İl dışından ilçemize ve bölgemize gelecek vatandaşlarımızın yaz dönemi ve COVID-19 normalleşme sürecini de yaşadığımız bu dönemde sayılarının çok artacağını düşünerek bir takım düzenlemeler yaptık” dedi.

Acil servisteki hekim sayısını üçe çıkartacaklarını belirten Başhekim Uysal; “Aynı zamanda sağlık personeli sayımızı da bayram döneminde artırdık. Aynı şekilde Acil servisimiz gibi hizmet veren COVID-19 Polikliniğimiz de 24 saat süre ile açık olacak olup orada da sunduğumuz sağlık hizmeti normal zaman gibi yürüyecektir. Ayrıca Kurban Bayramının 1.günü kesiler ve yaralanmaların artacağını düşünerek Ortopedi uzmanımız da o gün hastanemizde nöbetçi uzman olarak bulunacaktır. Her gün hastanemizde normal zamanda olduğu gibi mutlaka nöbetçi Uzman Hekimimiz 24 saat süre ile görevli olacaktır” ifadelerini kullandı.

Evde Sağlık Hizmeti alan yatalak bakım hastaların da acil sağlık sorunlarına Kurban Bayramı sürecinde de çözüm bulmak adına nöbetçi Evde Sağlık ekiplerinin görev yapacağını belirten Başhekim Uysal; “Tüm vatandaşlarımızın sağlık ve huzur içinde COVID-19 tedbirlerini de uygulamadan vazgeçmeden bayram tadında bir Kurban Bayramı ve tatili geçirmesini diliyorum” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf UYSAL
Yusuf UYSAL - 13 ay Önce

Kurban Bayramı'nda alınan önlemlerden dolayı,tüm hastane çalışanlarını kutlarım.Hepiniz hizmet için fedakarca çalışıyorsunuz.İyiki varsınız?

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21