Of Cumder'de durmak yok

İstanbul Güngören’de faaliyetlerini sürdüren Of Cumapazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği etkinlilerle Cumapazarlıların yanı sıra İstanbul’daki Karadenizlileri buluşturuyor.

Of Cumder'de durmak yok
HABERİN GALERİSİ
Of Cumder'de durmak yok

Of Cumder'de durmak yok

İstanbul Güngören’de 2002 yılından beri faaliyetlerini sürdüren kısa adı CUMDER olan Of Cumapazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

 

Ülkenin dört bir yanında bulunan üyeleri ile bir araya gelen Cumapazarlılar, adeta hemşeri dayanışması örneği gösteriyor. İstanbul merkez başta olmak üzere Bursa ve Ankara'da bulunan Cumapazarlılar da düzenlenen etkinliklerle bir arya geldiler.

 

Dernek Başkanı Yaşar Çakır yaptığı açıklamada; “Hemşerilerimiz her zaman İstanbul’a gelemiyor. Biz de değişiklik yaparak Ankara ve Bursa’da bulunan hemşerilerimizle o illerde düzenlediğimiz programlarla bir araya geldik. Güzel bir dayanışma kaynaşma örneği gösteriyoruz. Amacımız ve hedefimiz gençler teknolojinin ilerlediği bu süreçte topluma kazandırma adına sürekli hareket halindeyiz. Gençlik kollarımızı çalıştırıyoruz. Uzakta olan aile çocuklarımıza da her yönüyle destek olmaya çalışıyoruz. Burs desteğimiz, sanatsal desteğimiz, kültürel desteğimiz ve yakında başlatacağımız diğer projelerimiz var. Özellikle gençlerimizin bu günlerde birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğunu düşünerek gerçekleştirdiğimiz projelerimizle onların yanında olmaya çalışıyoruz ve devam edeceğiz. Her hafta İstanbul Güngören’de mülkü derneğimize ait genel merkezimizde kültürel etkinliklerimiz var ve dolu dolu geçiyor. Bu programlarımıza sadece Cumapazarlılar değil diğer derneklerimizi de çağırıyoruz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
RUMUZ OF
RUMUZ OF - 2 yıl Önce

Kültür deyince hep eğlence hep eğlence başka kültürümüz yokmu bizim.İsanlarımızı bir araya getirmek için illada eğlencemi gerekiyor. Karadeniz TVleri bunu fazlasiyla yapıyor zaten. MAHREM NAMAHREM Kavramlarını hiçe sayarak kültürmü olur. ALLAH Hidaeyet versin.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21