Of Cumder Eğitim gecesinde buluşturdu

Merkezi İstanbul’da bulunan Cumapazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği, üniversitelerde eğitim gören öğrencilerine yardım amacıyla Of’ta gece düzenledi.

Of Cumder Eğitim gecesinde buluşturdu

İstanbul’daki Of dernekleri içerisinde düzenlediği etkinliklerle en aktif derneklerden birisi olan Cumder, üniversitelerde eğitim gören Cumapazarılı öğrencilere burs katkısı sağlayabilmek için Of’ta bir gece düzenledi.

 

Cumapazarı Temsilciliği öncülüğünde Aydıner Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Cumder Başkanı Yaşar Çakır, Of Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu, CHP Of İlçe Başkanı Erdal Saral, Of Medya Derneği Başkanı ve Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar, Of TSO Genel Sekreteri Murat Zırıh, Of Belediye Meclisi Üyesi Osman Topçu, Akbank Of Şube Müdürü Abdullah Emir, Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, Okul Müdürleri ve Cumapazarı sakinleri katıldı.

 

Gecenin açılış konuşmasında dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Başkan Yaşar Çakır; “Dernek olarak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Ama önemsediğimiz en önemli faaliyetimiz üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimize burs vermektir. Bu nedenle işadamlarımızdan yardım toplayarak üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimize burs veriyoruz. Bu geceyi de bu amaçla organize ettik. Bir öğrenci de sen okut kampanyamıza destek veren tüm işadamlarımıza teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

 

Gecede konuşan Of Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu da gençlerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek; “Günümüzde gençliğimiz tehlikeli bir süreç yaşıyor. Sigara içme ve alkol alma yaşı iyice düştü. Lise öğrencilerimiz uyuşturucu kullanıyor. İlçemizde de maalesef bu durum yaşanıyor. Gece denetimlerimizle, okul önleri denetimlerimizle gençlerimizi bu zararlı alışkanlıklardan kurtarmak için mücadele ediyoruz. Cumder güzel bir etkinlik düzenleyerek öğrencilerimizle maddi katkı verebilmek için mücadele ediyor. Of Belediyesi olarak biz de işadamlarımızdan sağladığımız desteklerle üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimize burs imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Yaklaşık 100 öğrencimize bir miktar kaynak aktardık. İnşallah bu çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

 

Yöresel sanatçılar Salih Bağdatlı, Turan Topçuoğlu ve Yakup Atalay’ın sahne aldığı gecede yapılan çekilişle katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 7 yıl Önce

OF CUMDER EĞİTİM GECESİNİ TERTİP EDEN VE İŞTİRAK EDEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE YAPILACAK YARDIMLARDAN DOLAYI HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDER ÖMÜR BOYU SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 7 yıl Önce

üniversitede okuyan çocuklarımıza burs verme gayesiyle tertip edilmiş bu güzel geceyi tertipleyen kardeşlerimize sonsuz teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21