Of, Çaykara ve Hayrat’a önemli yatırımlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Araklı’da düzenlenen temel atma töreni ile 225 milyon TL’lik 24 tesisin temelini attılar.

Of, Çaykara ve Hayrat’a önemli yatırımlar

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen törenle Trabzon ve ilçelerinde yapımına başlanan 24 tesisin temeli atıldı. 

 

Temel atma törenine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Faruk Özak ile Safiye Seymenoğlu, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, DSİ Genel Müdür Vekili Ömer Özdemir, İller Bankası Tuncay Karaman, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İlçe ve Belde Belediye Başkanları Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

 

'BİZE HER YER TRABZON

Bordo- mavili kravatıyla dikkat çeken ve "Bize her yer Trabzon" diyerek konuşmasına başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, büyük hedefleri olan Türkiye'de yatırımların süreceğini belirterek, "İki bakanlık olarak tek törende 24 tesisin temelini atıyoruz.  Son 8 ayda Trabzon'a 268 milyon liralık 48 müjde verdik. Trabzon, Trabzon olalı böyle yatırımlar görmedi. Trabzon'a ne yapılsa azdır. Bu yatırımlar artacak" dedi ve şunları söyledi:  

 

"Türkiye'de hortumları kestik. Ülkeyi dünyada en büyük 10 ekonomi arasına taşımak istiyoruz. Bu millete güveniyoruz. 21. asıra gücümüzü hep birlikte vuracağız. Türkiye'de tesisleşme açısından muazzam çalışmalar var. Bu çalışmalar aralıksız devam edecek." 

 

'GEZİ PARKI GİBİ HİÇ YOKTAN BİR MESELE ÇIKARTILDI' 

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise konuşmasında Gezi Parkı olaylarına değinerek, "İnsanların hayat kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımıza bundan sonra daha fazla hız vereceğiz. Amacımız insana hizmet etmek. Biz hizmet siyaseti yapacağız. Türkiye gelişiyor ve kalkınıyor, ülkenin her noktasında arı gibi çalışılıyor. Ülke genelinde 200 civarında canlı şantiye var. Türkiye kalkınmaya başladığı, kredi notları artığı ve yabancı yatırımlar gelmeye başladığı zaman bazı olaylar yaşandı. Mayıs ayı bir sıçrama noktası, birinci lige çıkma noktasıydı. Gezi Parkı gibi hiç yoktan bir mesele çıkartıldı. Türkiye'nin önünü kesmek için bu mesele çıkartıldı ama aradıkları bulamadılar. Avuçlarını yaladılar" diye konuştu. 

 

Ezan okunması üzerine konuşmasına ara veren Bakan Bayraktar, "Önümüzdeki süreçte adaylıklar için yarışları İslam'a uygun, edebe uygun yapacağız. O zaman refahı yakalarız. Önümüzdeki süreçte Türkiye sıçrama yapacak. Dünya milletler arasında kendi uçağını yapan, enerji problemlerini halletmiş Türkiye'nin ayak sesleri duyulacak" diyerek sözlerini noktaladı. 

 

Bakan Bayraktar'ın temel atma töreni öncesi platformda bulunan Bakan Eroğlu'nun taktığı bordo mavi renkli kravatı kameralara göstermesi, gülüşmelere neden oldu. Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ile Bakan Bayraktar, beraberindekilerle birlikte butona basarak 24 tesisinin temelini attı.

 

Hayrat, Balaban, Bölümlü, Taşkıran ve Eskipazar için de temel atıldı

Temeli atılan tesisler arasında Of Solaklı Vadisi Taşkın Koruma, Rehabilitasyon ve Çevre Düzenlemesi 2.etabı, Hayrat Balaban Beldesi Balaban Deresi ve Baltacılı Deresi ıslahı, Hayrat ve Köyleri içme suyu inşaatı, Eskipazar Beldesi içme suyu inşaatı, ve Bölümlü Beldesi Kanalizasyon projesinin temelleri de toplu törende atıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21