Of Çay Fabrikasında 50 ton kuru çay yandı

Çaykur Of Çay Fabrikasında meydana gelen yangında yaklaşık 50 ton kuru çay kullanılamaz hale geldi.

Of Çay Fabrikasında 50 ton kuru çay yandı

Çaykur’a ait Of Çay Fabrikası’nın kuru çay deposunda gece 01 sularında yangın meydana geldi. Nedeni belirlenemeyen yangında kuru çaylar alev aldı.

Of ve Sürmene Belediyelerinin İtfaiye ekipleri ile Fabrika işçilerinin müdahale ettiği yangın sabah 05 sularında kontrol altına alınabildi.

 

Yaklaşık 100 ton kuru çayın bulunduğu depoda yangının diğer bölüme sıçramaması için itfaiye ekipleri ile fabrika çalışanları büyük çaba sarf etti.

 

Yangını söndürmek için mücadele eden çok sayıda işçi zehirlenme tehlikesi atlattı. Olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

 

Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral ve Of Jandarma Komutanı Neşet Daler de olay yerine gelerek çalışmaları yerinde takip ederek yangın hakkında Fabrika Müdürü Yüksel Aydın’dan bilgi aldılar.

 

Elektrik sisteminin bulunmadığı öğrenilen depoda yangının çayların kızışmasıyla çıkmış olabileceği tahmin ediliyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

CAN KAYBI OLMADIĞI SEVİNDİRİCİ TABİKİ DEVLETİN ZARARI BÜYÜK UMARIM GEREKLİ TEDBİRLER ALINMIŞTIR İNŞALLAH.

PAŞA
PAŞA - 9 yıl Önce

BENİM BURNUMA KÖTÜ KOKULAR GELİYOR HER SENE BİR FABRİKANIN DEPOSU YANIYOR.... NORMAL Mİ ACABA ... NEDEN ÖZEL SEKTÖR FABRİKALARINDA BÖYLE YANGINLAR OLMUYOR ..NEDEN HER SENE DEVLETİN MALI YANIYORMU YOKSA ÖYLE Mİ GÖSTERİLİYOR .. FABRİKA MÜDÜRLERİ SORGULANMALI HESAPLARI İNCELENMELİ

mehmet  VURAL
mehmet VURAL - 9 yıl Önce

Büyük geçmiş olsun.En azından cana zarar gelmedi.Bunada şükür.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21