Of Çay Fabrikası yeni sezona hazır

2021 yaş çay sezonunun hazırlıklarını tamamlayan Çaykur Of Çay Fabrikası, yeni sezonun ilk çayını üretmek için gün sayıyor.

Of Çay Fabrikası yeni sezona hazır

Türkiye’nin çay ihtiyacını karşılayan Doğu Karadeniz’i mayıs ayının gelmesi ile tatlı bir heyecan sardı.

Mayıs ayı demek adeta Doğu Karadeniz için çay demektir. 2021 yılı yaş çay sezonunun açılmasına az bir zaman kala çay fabrikaları son hazırlıklarını yaparak üretime başlamayı bekliyor. Rize’den sonra en önemli çay bölgesi olan Of’ta da yeni sezona başlamak için hummalı çalışmalarda sona gelindi.

Yeni sezon öncesi çalışmalar hakkında bilgi veren ÇAYKUR Of Çay Fabrikası Müdürü Yavuz Ak; “2021 yılı yaş çay sezonuna yaptığımız çalışmalarla hazırız inşallah. Fabrikamızın temizliği olsun, teknik birimler olsun, idari birimler olsun yaptığımız çalışmalarla hazır durumdadır. Çay budamalarında da sona gelinmiş birkaç güne onların da tamamlanacağını düşünüyorum. Üreticimizin çayı olgunlaştığı andan itibaren Genel Müdürlüğümüzün onayı ile üretime başlayacak şekilde hazırız. Üreticilerimizden geçtiğimiz yıllarda zaman zaman ortaya koydukları gereksiz acelecilik ve izdiham artırıcı davranışlarından kaçınmalarını bu yıl da talep ediyoruz. Rabbim üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar versin. Sektörün tüm kesimleri ile İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Yeni çay sezonumuzun milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Havaların çay ürünü için istikrarlı gitmesi nedeniyle çay müstahsillerinin yeni sezon olan 1. Sürgün yaş çay hasadına başlamaları 15- 20 Mayıs arasında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21