Of Belediyesi’nden Koronavirüs toplantısı

Çin’de baş gösteren ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Of Belediyesi tarafından düzenlenen toplantı ile personel bilgilendirildi.

Of Belediyesi’nden Koronavirüs toplantısı

Çin’de görülen ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ulusal çapta çok sayıda insan hayatını kaybederken ülkeler kırmızı alarm vererek mücadele çalışması başlattılar.

Ülke genelinde alınan önlemler kapsamında İlk ve Orta dereceli okullarda eğitime iki hafta ara verilirken üniversitelerde de eğitim 3 hafta ara verildi. Ayrıca spor karşılaşmalarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması kararlaştırılırken iki ay süreyle tüm sosyal ve kültürel etkinlikler de iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılan toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile yerel yönetimlere de önemli görevler yüklendi.

Of Belediye Başkan Vekili Mehmet Öztürk de genelge çerçevesine Başkan Yardımcıları ve Daire Amirlerinin katılımıyla bir toplantı düzenleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Halkın bilinçlendirilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bilgi afişlerinin binalara ve vatandaşların görebileceği yerlere asılması, bilboardlarla vatandaşların bilgilendirilmesi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı kahvehanelerin, camilerin ve kamu binaları ile çöp konteynırlarının bulunduğu alanların dezenfekte edilmesine karar verildi.

Personelin bilgilendirilmesi amacıyla da bir toplantı düzenlendi.

Of Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda İşyeri Hekimi Uzmanı Dr. Serdar Şahin, belediye ve belediye şirket personeline koronavirüs hakkında genel bilgiler ve yapılaması gereken çalışmalar ile kişisel hijyen konularında bilgiler verdi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21