Of Belediyesi’nden etkili konuşma semineri

Of Belediyesi ve TÜMSİAD’ın ortaklaşa düzenlediği seminerde Hitabet ve Liderlik Danışmanı Muhammed Alpkent, Of halkına Toplum Önünde Etkili Konuşma hususunda bilgiler verdi.

Of Belediyesi’nden etkili konuşma semineri
banner71
Of Belediyesi tarafından Sosyal Belediyecilik ilkesi ile başlatılan seminerlerin ilkinde Hitabet ve Liderlik Danışmanı Muhammed Alpkent, Oflulara Toplum Önünde Etkili Konuşma teknikleri konularında bilgiler verdi.
 
Toplum önünde konuşmanın 5 temel unsuru olduğunu belirten Alpkent, bunların Sosyal Cesaret, Hitabet, Beden Dili, Konuşma Zekası ve Diksiyon olduğunu söyledi.
 
Sosyal Cesaret ana başlığının 4 adım tekniği ile başarılabileceğini ifade eden Alpkent, Selamlaşma, Diyalog Çalışması, Cadde Çalışması ve Eczane Çalışmasından oluşan adımlarda katılımcılara örneklerle bilgiler verdi.
 
Hitabet başlığının da iki ana unsur içerdiğini belirten Muhammed Alpkent, konuşmada merak ettirme ve örneklerle anlatmanın etkili hitabetin en temel unsurları olduğunu belirtti.
 
Programın sonunda Of Belediye Başkanı Murat Saral, günün anısına konuşmacı Muhammed Alpkent’e plaket takdim etti.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet selim
mehmet selim - 9 yıl Önce

bugüne kadar ofta dinlediğim ve keyf aldığım nadir bir programdı emeği gçen herkese başta sayın başkanımıza teşekkür ederim devamını bekleriz

KÖKSAL
KÖKSAL - 9 yıl Önce

çok güzel ve faydalı bir etkinlik bu şekil etkinliklerin devamı dileğiyle

turkay kar
turkay kar - 9 yıl Önce

sayın başkanımız murat sarala ve tümsiad yönetimine teşekkürler.Başkanımızın bu tür hizmetlere devam etmesini dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21