Of Belediyesinden Afet Bölgelerine Destek

Of Belediyesi tarafından Kastamonu, Sinop ve Bartın’da meydana gelen sel felaketinde etkilenen vatandaşlara destek amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Of Belediyesinden Afet Bölgelerine Destek

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nun talimatı ile sel felaketlerinde mağdur olan vatandaşlar için "Of Yardım İçin El Elele" kampanyası başlatıldı.

Of Belediyesi; Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta selden etkilenen vatandaşlar için harekete geçti. Afet bölgesine yardım yapmak isteyen vatandaşlar için ihtiyaç listesi hazırlandı. Vatandaşlar tarafından yapılacak yardımlar ivedilikle, afet bölgesine gönderilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Hepimizi derinden yaralayan büyük bir felaket yaşandı. Kastamonu, Bartın, Sinop gibi illerimiz ve bağlı ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin ardından, Of olarak elimizden geleni yapmak bizim için görev oldu. Belediyemiz tarafından başlatılan kampanyaya tüm hemşehrilerimizin her zaman olduğu gibi bu gün de destek vereceğinden şüphem yok.

Bu vesile ile sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, felakette zarar gören insanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.

Afetzedelere el uzatmak isteyen hayırseverlerin, acil ihtiyaç malzemeleri olarak belirlenen; konserve, paketli gıda, su, içecek, bebek bezi, mama, devam sütü, iç çamaşırı kıyafet, battaniye, pike, hijyenik ped, hasta bezi, kişisel temizlik ürünleri, el feneri, kafa lambası, pil, powerbank, yağmurluk ve çizme ürünlerini; 20 Ağustos 2021 Cuma günü saat 17.00'a kadar Of Belediyesi Hayır Çarşısı'na gelerek ya da Alo 153 numaralı hatta ulaşarak bağış yapabilecekleri duyuruldu.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21