Of Belediyesi şirket çalışanlarının sözleşme sevinci

Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan 77 personelin maaş ve sosyal haklarını düzenleyen toplu iş sözleşmesi Başkan Sarıalioğlu ve Hizmet İş sendikası yetkilileri arasında imzalandı.

Of Belediyesi şirket çalışanlarının sözleşme sevinci

Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan 77 personelin maaş ve sosyal haklarını düzenleyen 2021-2023 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yetkili sendika olan Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası ile Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında düzenlenen sözleşme, Başkan Salim Salih Sarıalioğlu ve sendika yetkilileri arasında imzalandı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan sözleşme ile en düşük bekar bir işçinin maaşı 4 bin 200 TL’ye yükseltilirken maaşlara % 25 ile % 35 aralığında zam yapıldı.

Sosyal yardımların da iyileştirildiği sözleşme ile yemek yardımı 25 TL’ye yükseltilirken, bayram yardımları da % 40 oranında iyileştirildi. Maaşlara ilk kez her ay ödenmek üzere 100 TL'lik yakacak yardımı eklenirken Bin TL olan evlenme yardımı ise 5 bin TL'ye yükseltildi.

HEPİNİZ BENİM BAŞKANIMSINIZ

Toplantıda konuşan Başkan Sarıalioğlu; "Bu toplu sözleşme hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Ben de işçiyim. İşçi olmaktan her zaman gurur duydum. Ben de sizlerin arasından geldim. Bu işin mutfağından geldim. Onun için ben sizi daha üst seviyede görüyorum. Hepiniz benim başkanımsınız. Hepimizin bu bilinç ve sorumluk duygusuyla hareket etmesi gerekiyor. Sizlere kolaylıklar diliyorum. Allah işlerimize kolaylıklar versin" dedi.

OF BELEDİYESİ İŞÇİSİYLE GÜÇLÜ

Başkan Sarıalioğlu, "Canla başla çalışan emekçi kardeşlerimiz için onların yüzlerini güldürmek, refah düzeylerini ve yaşam standartlarını arttırmak adına yoğun ve titiz bir çalışmanın sonucunda 2021 ve 2023 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Belediyemizin imkanları ölçüsünde şartlarımızı zorlayarak en iyi ücreti vermeye çalıştık. Of Belediyesi olarak işçinin alın teri kurumadan hakkını verin anlayışıyla hareket ederek sürecin başından bugüne kadar her zaman işçimizin yanında olmaya gayret ettik. HİZMET-İŞ Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan’a ve sendika temsilcilerine teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz Of Belediyesine ve tüm çalışan kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

1.7.2021 - 3.6.2023 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesini Belediye adına Başkan Sarıalioğlu ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar imzalarken Sendika adına Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan, Başkan Yardımcısı Şevket Çelik ve İşyeri Temsilcisi Kamil Akyıldız imzaladı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21