Of Belediyesi 7/24 kar temizliği yapıyor

30 Aralık’ta başlayan ve iki gün devam eden kar yağışının ardından Of Belediyesi tarafından başlatılan kar temizleme çalışmaları gece gündüz aralıksız devam ediyor.

banner71

30 Aralık Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan ve 2 Ocak Cumartesi günü sabah saatlerine kar devam eden kar yağışının ardından Of Merkezde kar kalınlığı 1 metreyi aşarken mahallelerde 1,5 metreye ulaştı. Bazı yüksek mahallelerde ise kar kalınlığı 180 santimetre olarak ölçüldü.

 

Kar yağışıyla birlikte yolları ulaşıma açık tutabilmek için çalışmalara başlayan Of Belediyesi, Of Merkez ve Mahallelerde yoğun tempoda çalışmalara devam ediyor.

 

Hafta sonu yapılan Açık Ortaokul ve Açık Lise sınavları başta olmak üzere mahallelerdeki Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak, hastalanan vatandaşları hastaneye ulaştırmak ve elektrik arıza ekiplerinin arızalara ulaşabilmesi için mahalle yollarını açık tutmak için gece gündüz aralıksız çalışma yapan Of Belediyesi karla mücadele ekipleri mahalle yollarının büyük bir kısmını ulaşıma açmayı başardı.

 

Of Merkezde de çalışmalarını sürdüren ekipler, şehir merkezinde greyder ve lastikli yükleyici iş makinelerinin yoğun ve uygunsuz araç parkları yüzünden çalışma yapmakta güçlük çekerken gece geç saatlerde Of Sanayi sitesinde de temizlik çalışmalarına başladı.

 

Çalışmalarını 7/24 esasına göre yürüttüklerini belirten Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu; “Belediyemiz Fen işleri Müdürlüğü ekipleri ilçemizde, Kar yağışının ve buzlanmanın yoğun olduğu bu günlerde çalışmalarını 68 mahallemizde 7/24 esasına göre devam ettiriyor. Kar küreme ve tuzlama çalışmaları gece ve gündüz programlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Özellikle trafiğin çok yoğun olduğu ana arterlerdeki çalışmalarımız devam ediyor. Özveri ile çalışan personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun Varank
Dursun Varank - 5 yıl Önce

Nerdeymiş bu temizlik irfanlı mah ana caddesi açılmadı.

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 5 yıl Önce

SİYASİ ŞOV YAPMA ADINA MEYDANLARI DOLDURAN AHALİ SONUCUNDA RESİMLERDE GÖRÜLECEĞİ ÜZERE ESARETDEN SONRA YAKLAŞIM 5 GÜN SONRA ÇALIŞMALAR BAŞLAMIŞ MIŞ DA ELEKTRİK VS YOK ŞEHİR MERKEZİ BUYSA KÖYLERDE NELER YAŞANIYOR BİLEN VARMI BELEDİYE DİYECEKKİ BU AFETTİR YAHU AFET OLMAYAN BİR DURUMUDA SIZLANMADAN HİZMET EDEREK SAĞLASANIZ ÇOKMU BİRŞEY OLUR SİZLER İÇİN MEYDANLARI DOLDURAN AHALİYE YAPILIRMI BU

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21