Of Anaokulu öğrencilerinin yıl sonu şenliği

Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan protokol okullarda Anasınıfı öğrencilerine Sosyal Kulüp Din Eğitimi ve Ahlak Bilgisi Dersi kapsamında Kuran ve din eğitimi veriliyor.

Of Anaokulu öğrencilerinin yıl sonu şenliği

Bu anlayışla Of’ta da iki yıldır okullarda Of Müftülüğü ile koordineli olarak alanlarında uzman bayan Kuran öğretmenleri ile eğitim veriliyor. Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu da bu projeyi başarıyla uyguluyor. Uygulamada elde edilen sonuçlar yılsonu gösterisiyle velilerin beğenisine sunuluyor. Bu kapsamda Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu 4-6 yaş grubu öğrencilerinin Kuran eğitimi alan sınıfları yıl boyunca öğrendiklerinin sunumunu yaptılar.

 

Program Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu Müdürü Salime Akyüz’ün konuşmasıyla başladı. Akyüz Konuşmasında, “ Sizlerin bizlere emanet etmiş olduğunuz en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızdan bir yıl boyunca sevgimizden, şefkatimizden yüreğimizle bağladığımız çocuklarımızdan 5 yaş grubu öğrencilerimizin mezuniyet heyecanını yaşıyoruz. Geleceğini garanti altına almak isteyen toplumlar ahlaklı bir nesil yetiştirmek zorundadır. Çocuklarımızın temel eğitimi almadan 0-6 yaş çok önemlidir. Kişilik gelişlimi de büyük oranda bu dönemde şekillenmektedir. Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerini ortaya çıkarıp geliştirmeye gayret ettik. Başarılı olmak için uğraşırken iyi insan olmanın da iyi insan olmanın da önemli olduğunu unutmadan gelecekte sizlerin özgüveni gelişmiş, paylaşımcı dürüst, ailesine, vatanına, milletine bağlı topluma faydalı birer mühendis, öğretmen, avukat gibi mesleklerde görev almanız bizleri onurlandıracaktır. Bu anlamda sizlere güveniyor ve sizleri seviyoruz. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

 

Okul müdürünün konuşmasının ardından anasınıfı öğrencilerinin okuduğu Kuranı Kerimle program devam etti. Kuranı Kerimin okunmasının ardından ilahiler, dualar, dini bilgilerin yer aldığı gösterilerini sergileyen öğrenciler izleyenlerden bol bol alkış aldı. Mezun olan öğrencilere diplomaları Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından verildi. Ayrıca Kaymakam Fırat öğrencilere oyuncak dağıttı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu toplantı salonunda yapılan etkinliğe Of kaymakamı Eyüp Fırat, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of Müftüsü Recep Onat ve çok sayıda veli katıldı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21