Of Anaokulu öğrencilerinden Kur’an ve Hadis şöleni

Of Anaokulu’ndan düzenlenen yılsonu etkinliğinde 3-5 yaş grubu öğrenciler hem Kur’an-ı Kerimi yüzünden okudular, hem de ezberledikleri Hadisleri ve kısa sureleri anlamlarıyla birlikte okudular.

Of Anaokulu öğrencilerinden Kur’an ve Hadis şöleni
banner71

Anaokullarında bu yıl başlanılan çocuklara Kur’an-ı Kerim okuma ve dini eğitim verme uygulaması Of Şehit Ahmet Türkkan Anaokulu’nda meyvelerini verdi.

 

Anaokulu’nda eğitim alan 3-5 yaş grubu öğrenciler düzenlenen yılsonu şöleninde öğrendiklerini velilere ve davetlilere sundular. Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuyan minikler, ezberledikleri Hadisleri ve kısa süreleri de anlamlarıyla birlikte okudular.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdiresi Saime Akyüz; “Eğitimin önemini benimseyerek çıktığımız bu yolda dünyanın en güzel ve değerli varlıkları olan evlatlarımızı sizler sevgiyle donatmayı hedeflerken bizler de bu sevgiyi tamamlayacak temel değerlerin kazandırılması noktasında özgüvenleri gelişmiş, paylaşımcı, sosyal, kendilerini çok iyi ifade edebilen, ahlaki yönleri gelişmiş, dürüst, ailesine, vatanına, milletine bağlı, Allah sevgisiyle dolu, topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri için çok çaba gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Amacımız; geleceğin merhametli doktorlarını, dürüst mühendislerini, Adaletli avukatların, fedakar öğretmenlerini, sanatkarlarını, esnaflarını yetiştirmektir. Bu inançla çocuklarımızın hayatına bir pencere açıp, temeline birkaç damla su, ufkuna bir tutam ışık olduysak ne mutlu bizlere. Programa katılıp bizleri onurlandıran ve öğrencilerimizin Kur’an eğitimi alması için öğretmen desteği sağlayan ilçe müftümüze ve ilçe milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Çocukların hep yanlarında oldukları için velilerine ve ayrıca buraya Kur’an-ı Kerim öğreten hoca hanımların gönderilmesine vesile olan saygıdeğer müftümüze teşekkür ediyorum. Bizi biz yapan değerler 0-6 yaş arası öğrenilir. Çocuklarımızın burada bu eğitimleri alarak iyi yetişmelerine katkıda bulunulduğunu düşünüyorum. Biz inşallah bu projemizi devam ettireceğiz. Bizim velilerden isteğimiz burada yapılan faaliyetleri lütfen komşularınıza, yakınlarınıza anlatın. Gelecek sene bir başka yavrularımız bu işin içine katılsın, faydalansın” diye konuştu.

 

Okul öncesi eğitimin önemine değinen Of Müftüsü Recep Onat; “Çocuklara küçük yaşlarda terbiye, güzel ahlak, doğruluk, iyilik, paylaşma, yardımlaşma, saygı, sevgi, merhamet gibi kavramların öncelikli olarak verilmesi gerekir. Bunun bir zorunluluk olması ve insanlarımızın bu formatta yetişerek geleceğin ahlaklı bireylerini, vatansever insanlarını, merhametli gençlerini oluşturması temennimizdir. Bu gün burada küçük yavrularımızın aldıkları eğitimle geleceklerinin çok daha parlak olacağını, iyi insan, iyi vatandaş, iyi birer vatansever olacaklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Bu çocuklarımız yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyorum. Bu vesile ile elimizden gelen her türlü katkıyı bundan sonraki yıllarda da vereceğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Müftüsü Recep Onat ile birlikte miniklere diplomalarını takdim ettiler.

 

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Müftüsü Recep Onat, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Milli Eğitim Özel Kalemi Mustafa Kasap, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Foto – Haber: Merve Sezgin

Of Ajans

Merve Sezgin

Site Editörü-Muhabir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21