Of Anadolu Öğretmen Lisesi eğitime başladı

2010 yılı Mart ayında temli atılan Of Anadolu Öğretmen Lisesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime merhaba dedi.

Of Anadolu Öğretmen Lisesi eğitime başladı
banner71
Of Eğitimde çıta yükseltmeye devam ediyor. Gürpınar’daki Anadolu Öğretmen Lisesi tamamlanarak 90 öğrencisiyle eğitime merhaba dedi.
 
Yıllarca en yüksek eğitim kurumu Meslek Lisesi düzeyinde olan Of, Önce Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 2004 yılında da Anadolu Lisesi’nin eğitime başlamasıyla eğitimdeki başarı seviyesini yükseltmeye başlamıştı.
 
Uzun uğraşlar sonucunda Of’a kazandırılan ve 2010 Yılı Mart Ayı'nda temeli atılan Anadolu Öğretmen Lisesi, kısa sürede tamamlanarak 2011-2012 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirildi.
 
Hayırseverler tarafından arsası bağışlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın TOKİ Başkanlığı döneminde TOKİ tarafından yapımı üstlenilen Of Anadolu Öğretmen Lisesi, Of’un lise düzeyindeki en yüksek eğitim kurumu olmaya aday.
 
Okulun Öğrenci Yurdu, Kapalı Spor Salonu ve Öğretmen Lojmanlarının inşaatı ise devam ediyor. Bu yıl öğrencilerini yatılı kabul edemeyen okul, gelecek yıldan itibaren öğrencilerini yatılı olarak kabul edecek.
 
Okulu ziyaret eden ve öğrencilerle sohbet eden Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Teknoloji Fakültemizden sonra Öğretmen Lisemizin de eğitime başlaması bizleri son derece mutlu etmiştir. Sizler bu okulumuzun ilk öğrencilerisiniz ve ilk mezunları olacaksınız. Aileleriniz sizleri bizlere emanet etti. Of ailesi olarak bizler her zaman sizlerin yanındayız. Zaman çok çabuk geçiyor. Bu zamanı çok iyi değerlendirin. Ben bu okulun yöremize kazandırılmasında büyük emeği geçen TOKİ Eski Başkanımız ve şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a, Gürpınar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Öztürk’e ve tüm emeği geçenlere sizlerin ve yöre halkımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İnşallah burayı bitirdiğinizde her biriniz istediğiniz Üniversitede eğitim göreceksiniz” diye konuştu.
 
Anadolu Öğretmen Lisesi’nin eğitime başlaması nedeniyle oldukça mutlu olduklarını belirten Gürpınar Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Böylesine önemli ve güzel bir okulun beldemizde yapılması bizleri son derece mutlu etmiştir. Başta Bakanımız Erdoğan Bayraktar olmak üzere okulun planlanması ve buraya kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediye olarak okulumuza sahip çıkmak bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. İnşallah bu okuldan çok başarılı öğretmenler yetişerek ülkemizin geleceğine ışık tutacaklar. Tüm öğrencilerimize, idareci ve öğretmenlerimize beldemize hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21