Of Anadolu Lisesi’nin iki Boks şampiyonu

Akçaabat Söğütlü Atletizm Tesisleri Boks Salonunda yapılan Liselerarası Boks Müsabakalarında Of Anadolu Lisesi öğrencilerinden 81 Kg’da Ensar Kar ve 52 Kg’da Erdoğan Özkan birinci oldular.

Of Anadolu Lisesi’nin iki Boks şampiyonu

Of Anadolu Lisesi öğrencileri eğitim başarılarının yanı sıra spor dallarında da elde ettikleri başarılarla Of’un göğsünü abartıyorlar.

 

Okullar arasında düzenlenen Karate şampiyonasında birinci olan Muhammet Emin Emer, Mustafa Samet Terzi, İsa Kabahasanoğlu, Enes Türkyılmaz ve Zeynep Yaşar Yüksel adlı öğrenciler, Mart ayında Giresun’da yapılacak bölge müsabakalarında Trabzon’u ve Of Anadolu Lisesini temsil edecekler.

 

Of Anadolu Lisesi öğrencileri karateden sonra bu sefer boksta da başarılı maçlar çıkararak iki birincilik aldılar. 3 Mart’ta Akçaabat Söğütlü Atletizm Tesisleri Boks Salonunda yapılan liseler arası boks müsabakalarında Of Anadolu Lisesi öğrencilerinden 81 Kg’da Ensar Kar ve 52 Kg’da Erdoğan Özkan birinci oldular.

 

58 sporcunun katıldığı yarışmalarda önemli başarı elde eden Ensar Kar ve Erdoğan Özkan adlı şampiyon boksörler, 12-15 Nisan'da Çorum’da yapılacak Türkiye şampiyonasında Trabzon’u ve Of’u temsil edecekler.

 

Şampiyon öğrenciler okul müdürü Vehap Kurt tarafından madalya ile ödüllendirdi. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Müdür Kurt; “Öğrencilerimizi elde ettikleri bu başarılardan dolayı tebrik ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi eğitimi sadece akademik başarılardan ibaret görmüyoruz. Bunun için spor alanında elde edilen başarıları önemsiyor ve destekliyoruz. Beden Eğitim hocamızı ve sınıf rehber öğretmenlerimizi de başarıda katkıs

ı olan herkesi tebrik ediyorum” ifadeleri kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21