Of Anadolu Lisesi’nden LYS’de büyük başarı

2013 yılı LYS’de Türkiye genelinde ilk bin kişilik listede 4 öğrencisi ile yer alan Of Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı.

Of Anadolu Lisesi’nden LYS’de büyük başarı

2013 Yılı LYS sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye genelindeki ilk bin kişilik listeye Of’tan dört öğrenci adını yazdırmayı başardı.

 

Of Anadolu Lisesi öğrencilerinden Elif Sedef, Mehmet Ziya Biber, Turgut Alp Coşkun ve Canan Şahin, ilk bin kişilik listeye adlarını yazdıran öğrenciler oldular.

 

Elif Sedef, 2 puan türünde birden dereceye girdi. TS-2 puan türünde 483 puan alan ve 614 sırada yer alan Sedef, TS-1 puan türünde ise 468 puan alarak 906.sırayı elde etti.

 

TM-3 puan türünde 491 puanla 808.sırada yer alan ve aynı zamanda okul birincisi de olan Turgut Alp Coşkun TM-2 puan türünde 490 puan alarak 958.sırada yer aldı. Coşkun’un elde ettiği yüzdelik derecesi ile Tıp Fakültesi kazanma ihtimali de oldukça yüksek.

 

TS-2 Puan türünde 473 puan alan Mehmet Ziya Biber, 974.sırada yer alırken Y-DİL1 puan türünde 492 puan alan Canan Şahin, 961.sırada yer almayı başardı.

 

Öğrencilerini elde ettikleri üstün başarıdan dolayı kutlayan Okul Müdürü Mustafa Kasap,  “Zorlu bir süreci geride bıraktık. Öğrencilerimiz yoğun gayret ve çalışmalarının karşılığını aldılar. Onların hazırlanmasında, gecesini gündüzüne katarak emek veren çok değerli öğretmen arkadaşlarımızı kutluyorum. Öğrencilerimize destek olan ailelerimizi kutluyorum. Nuhoğlu Vakfımızın büyük desteği var. Onlara teşekkür ediyorum. İlçe Müdürlüğümüzün destek ve gayretleri bizleri motive etti. Müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin 1.sınıftan itibaren hazırlanmasında büyük özveri ve gayreti bulunan eski okul müdürümüz Gülsüm Memişkaptanoğlu’na da teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

2004 yılında eğitime başlayan ve bu yıl 72 mezun veren Of Anadolu Lisesi, Türkiye genelindeki ilk 50 Bin kişilik listeye 36 öğrencisi ile girmeyi başardı. Of Anadolu Lisesi, bu başarısıyla Trabzon’un ilçeleri arasındaki en başarılı Anadolu Lisesi oldu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARINI KUTLUYORUM .

Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 9 yıl Önce

Of Anadolu Lisesi'nin kurucu okul aile birliği başkanı olarak bu haberi okumaktan son derece mutlu oldum.Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamlarını diliyorum.

Yaşar ÇAKIR
Of Anadolu Lisesi
Okul Aile Birliği eski başkanı

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21