Of Anadolu Lisesi’nden BOCCE turnuvası

Of Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen BOCCE turnuvası, BOCCE sporunun tanıtımı ve geliştirilmesine katkı sağlarken öğrencilere de heyecanlı anlar yaşattı.

Of Anadolu Lisesi’nden BOCCE turnuvası

Of’ta spor alanında gelişme ve başarılar spor dallarının farklılaşmasıyla da kendini gösteriyor.

 

Of Anadolu Lisesi’nde düzenlenen BOCCE turnuvası ile BOCCE sporunun tanıtımı ve geliştirilmesi sağlanıyor.

 

Okulun Beden Eğitimi öğretmeni Hakan Kurt ve  Okul Spor Kulübü öğrencileri tarafından okul bahçesinde BOCCE Turnuvası düzenlendi.

 

Okul bahçesindeki BOCCE sahasında organize edilen turnuvaya 62 erkek 24 kız toplam 86 öğrenci katıldı. Turnuva boyunca öğrenciler arasında renkli ve çekişmeli mücadeleler yaşanırken; öğrenciler, kaynaşma, birlik, beraberlik ve sosyal etkinlik anlamında güzel görüntülere imza attılar. Turnuva sonunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Kurt yaptığı açıklamada; “Düzenlediğimiz turnuvada öğrencilerimizin gayret ve performansı son derece güzeldi. Sporu sadece belli alanlardan kurtarmamız gerekiyor. Bun anlamda yaptığımız turnuva amacına ulaştığına inanıyorum. İnşallah bundan sonra bu ve buna benzer turnuvalar yapacağız. Bize her zaman yardım eden ve destekleyen müdürümüze teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Dereceye giren kız ve erkek öğrenciler mart ayında okullar arası il müsabakalarında okulu temsil edecekler.

 

BOCCE nedir?

Bocce, ilk Romalılar tarafından oynanan kökeni Anadolu’ya dayanan bir spor dalıdır. Bocce oyunu adını da Romalılar tarafından almıştır. Latincede patron anlamındadır. Çok fazla efor sarf ettirmeyen, teknik ve psikolojik bir spordur.

 

BOCCE Nasıl oynanır?

Tek kişilik bocce oyunları 4 topla, 2 kişilik Bocce oyunları ise 2 topla oynanır. 4 cm boyundaki hedef topuna Pallino denir. Bocce oyunundaki amaç hedef top olan Pallinoya atılan topun en yakın olmasını sağlamaktır. Oyuna başlayan takım önce Pallinoyu atar (6-10 metre arası) ardından kendi topunu peşinden Pallinoya en yakın olacak şekilde atar. Atış anında ayaklar yerden kesilmemeli ve avuç içi yere bakmalı. Tüm topların bitmesiyle rakibinden daha yakın Pallinoya atış yapanlar 1 puan alır. 13 puana ulaşan takım galip gelir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21