Of Anadolu Lisesinde öğrenciler bilgileriyle yarıştı

Of Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen sınıflar arası bilgi yarışmasında 9/A, 10/B, 11/B ve 12/A sınıfları şampiyon oldu.

Of Anadolu Lisesinde öğrenciler bilgileriyle yarıştı

Okullardaki sosyal ve kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Of Anadolu Lisesinde sınıflar arasından düzenlenen bilgi yarışması heyecanlı anlara sahne oldu.

 

Öğrencilerin kıyasıya bilgilerini yarıştırdığı Bilgi Yarışmalarında sonuçlar genel olarak uzatmalarda belli oldu. Genel Kültür soruları uzatmalarda şampiyonları belirledi.

 

Bilgi yarışmasında öğrencilere Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Resim, Spor Din Kültürü, Tarih, Coğrafya ve Genel Kültür alanlarından toplam 30 soru soruldu. Yarışmalar sonucundan 9. Sınıflarda 9/A sınıfı, 10. Sınıflarda 10/B sınıfı 11. Sınıflarda 11/B sınıfı birinci oldu. Son sınıf 12. Sınıflarda ise 12/A sınıfı uzatmalarda bildiği soruyla 12/B Sınıfı geride bırakarak şampiyon oldu.

 

Amaçlarının öğrencilere tatlı bir rekabet yaşatmak olduğunu ifade eden Okul Müdürü Vehap Kurt; “Okulumuzda her yıl düzenlediğimiz bilgi yarışmalarında amacımız öğrencilerimiz arasında tatlı bir rekabet yaşatmaktı. Bunu da sağladığımızı görüyorum. Öğrencilerimiz bu yarışma sayesinde hem stres atmış hem de sınavlara hazırlanmış oldular.   Yarışmalarda şampiyon olan öğrencilerimizi ve katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Onları hazırlayan tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21