Of Anadolu Lisesinde Duygulu Kutlu Doğum Programı

Of Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programında öğrencilerin seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ve salavatlar davetlileri mest etti.

Of Anadolu Lisesinde Duygulu Kutlu Doğum Programı

Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV) doğumunun Miladi 1446. yılının kutlandığı Kutlu Doğum Haftası Of’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bu kapsamda Of Anadolu Lisesi'nde de Kutlu Doğum programı düzenlendi. Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kuran-ı Kerim okundu.

 

Kuran-ı Kerimin ardından Of Anadolu Lisesi Müdürü Vehap Kurt bir açılış konuşması yaptı. Kurt konuşmasında: “Gayemiz efendimizi tanımak, tanıtmak, anlatmak ve örnek alıp yaşamak olduğuna göre önceliğimiz onu anlamak olmalı. Peki, can alıcı sorumuz. Efendimizi anladık mı, tanıdık mı, örnek aldık mı? Dense ki İslam dininin ilk emri nedir?  Hepimizin cevabı ikra yani oku olur. Peki, ilk emre itaat ediyor muyuz? Ne kadar okuyoruz. Okuduğumuzu anlayıp hayatımıza tatbik ediyor muyuz? Ya da günde 40 sefer Fatiha’yı okuyan bizler anlamını bilir miyiz? Okuduğumuz kutsal kitabımızdaki mesajları anlayabilir miyiz? Nisan ayının başlarında İdlibli baba Yusuf Abdülhamid’in ikizleri Kimyasal silahlarla katledilebilir miydi? O babanın acısının yüzüne yansımasını hatırlayalım. 2016 yılında Akdeniz’de 5 bin sığınmacının boğularak ölmesi. Suriye’deki iç savaşta 5 yılda 470 bin kişinin ölmesi. Son 30 yılda bazı araştırmalara göre 100 milyondan fazla Müslümanın ölmesi, İşin en acı tarafı birinin de öleninde öldüreninde Allahu ekber diye bağırması. Nasıl bir fitne çukurundayız. Oysa peygamberimiz ile kendinden önceki cahiliye devrini kapatarak insanlığa rahmet getirmiş bir dinimiz olmasıyla gururlanıyoruz. Bizler kutsal kitabımızı okusak, anlasak ve hayatımıza tatbik etsek bütün bu musibetlerden kurtarmaz mıyız?

 

Tasada kıvançta, sevinçte kederde bir ve beraber olamadık. İslam alemi olarak mezhep mezhep, fırka fırka bölündük. Yaklaşık 1 milyar yedi yüz milyon Müslüman bölük bölük, parça parça zelil ve aşağılanmış durumda. Demek ki İslam’ın getirdiği en önemli prensip olan tevhit inancını anlayamadık ve bu inancın getirmiş olduğu vahdeti yani birlik beraberliği gerçekleştiremedik.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Açılış konuşmasının ardından okunan şiirle program devam etti. Öğrencilerin ilahilerini ve ardından hazırlanan oratoryonun okunmasıyla program devam etti. Peygamberimizle ilgili halk röportajlarını içeren sine vizyon gösterimi yapıldı. Kutlu Doğum Haftasıyla ilgili okulda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

3. olanları ödüllerini Of Teknoloji Fakültesi Dekan Vekili İrfan Acar, İkinci olanların ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, birinci olanların ödüllerini Milli Eğitim Maarif Müfettişleri tarafından takdim edildi. Ödül töreni ardından çekilen toplu fotoğrafla program sona erdi.

 

Of Anadolu Lisesince hazırlanan Kutlu Doğum programına İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda veli katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayaz ayaz
ayaz ayaz - 5 yıl Önce

yetişkin kızlar yetişkin erkekler dip dibe... güya peygamberimizi anıyorlar. bu ne yaman çelşki. Allah ıslah etsin

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21