Of Anadolu Lisesinde bayrakların gölgesinde bilim şenliği

Of Anadolu Lisesi tarafından açılan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında 14 öğretmen rehberliğinde 60 öğrencinin hazırladığı 20 proje katılımcıların beğenisine sunuldu.

Of Anadolu Lisesinde bayrakların gölgesinde bilim şenliği

Ülkemizin geleceğine imza atacak öğrenciler bilimsel yeteneklerini ortaya koyuyor. Bu kapsamda geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve ülkenin kalkınmasına önemli katkılar sunmak adına Of ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Şenlikleri düzenleniyor.

 

Of Anadolu Lisesi öğrencileri bilgi, birikim ve hayallerini ortaya koyarak bilimsel çalışmalar ortaya koydular. Ülkemizin muhtemel geleceğin mucitleri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında ürünlerini sergilediler.14 öğretmenin rehberliğinde 60 öğrencinin hazırladığı 20 proje Of Anadolu Lisesi bahçesinde Türk Bayraklı şemsiyeler altında açıldı.

 

Fuarın açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu başkanı Osman Bulut, Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Güntepe, Okul Aile Birliği Başkanı Bahar Sarıalioğlu, Memur-Sen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Okul Müdürü Vehap Kurt birlikte kestiler. Serginin açılışına daire amirleri, okul, kurum müdürleri ve veliler katıldı.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu kısa konuşmada; “Hayırlı, uğurlu olsun.  Öğrencilerimizin ortaya koyduğu eserler küçük de olsa gelecek için ümitlenmemizi sağlıyor. Geleceğe ümitle bakmamıza neden oldukları için de ayrıca öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okul idaresini ve öğretmenlerimizi de çalışmalara yaptıkları gayretten dolayı kutluyorum. Bu projeleri gördükçe yarınlarımızdan daha çok umutlanıyoruz. İnşallah ülkemizin geleceği daha güzel olacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Okul Müdürü Vehap Kurt, öğrencilerin emek vererek hazırladığı Bilim Fuarına katılmaları nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21