Of Anadolu Lisesi öğrencilerinden Lösemili hastalara yardım

Of Anadolu Lisesi öğrencileri okulda düzenledikleri kampanya ile topladıkları yardımları KTÜ Tıp Fakültesi Onkoloji servisinde yatmakta olan minik hastalara ulaştırdılar.

Of Anadolu Lisesi öğrencilerinden Lösemili hastalara yardım
banner71

Of’un eğitiminde akademik başarılarının yanında sosyal-kültürel ve sportif başarılarda da öne çıkan Of Anadolu Lisesi’nin öğrencileri güzel bir projeye daha imza attı.

 

Bir grup öğrenci, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Onkoloji Bölümünde yatmakta olan Lösemili Hastalara çeşitli yardımlarda bulundular. Sosyal sorumluluk bilinci içinde hareket eden öğrenciler Lösemi Hastalarına yardım için organize olup okulda yardım kampanyası başlattı. Öğrenciler bir araya gelerek düşüncelerini Okul Müdürü Vahap Kurt’a açarak izin aldılar. Okulda öğrenciler arasında kısa sürede topladıkları 1000 lirayı tutanakla kayıt altına aldılar.

 

Toplanan paraları Okul Rehber Öğretmeni Fuat Memoğlu ile birlikte proje ekibinde olan öğrenciler KTÜ Farabi Hastanesine giderek küçük yaşta olan hasta çocuklara için aldıkları oyuncak ve çeşitli hediyeleri onlara takdim ettiler. Tedavi gören ve maddi durumu iyi olmayan hasta ailelerine maddi yardımda bulundular. Lösemi servisinde yatan hastalarla bir süre sohbet eden öğrenciler; hasta ziyaretinden etkilendiklerini belirtip yaptıkları işin ne kadar güzel bir iş olduğunun mutluluğunu yaşadılar.

 

Okul Müdürü Vahap Kurt öğrencileri bu hassasiyetleri nedeniyle kutlayarak, “ Bu proje tamamen öğrencilerimizin hassasiyetleri ile onların gayretleriyle oluşmuş bir projeydi. Onlar bizden izin istediler biz de onlara gerekli izni vererek yardımcı olmaya çalıştık. Zaten bizim eğitimdeki en önemli amacımız da insani duygulara sahip, yaşlısını, hastasını, yardıma muhtaç olanı hatırlatmaktır. Gerek bu tür projelerde gerekse diğer projelerde onlara hep açık çek vermişizdir. Bizler bundan sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha öğrencilerimi bu erdemli davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Rabbim tüm hastalarımıza acil şifalar versin.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21