Of Anadolu Lisesi öğrencileri Serdar Tuncer’i dinledi

Trabzon Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Şiirlerle Osmanlı” programına katılan Of Anadolu Lisesi öğrencileri, Şair ve Televizyon Programcısı Serdar Tuncer’den şiirler dinlediler.

Of Anadolu Lisesi öğrencileri Serdar Tuncer’i dinledi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan projeler kapsamında Gençlik Merkezleri gençlere yönelik programlar düzenliyor.

 

Trabzon Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Şiirlerle Osmanlı” program, Şair ve Televizyon Programcısı Serdar Tuncer’i Trabzonlularla buluşturdu.

 

Tuncer, programında Osmanlı Devletinin insani özelliklere verdiği önemi ve insana dair yaptıklarını anlattı. Osmanlı hükümdarının hayatına dair anekdot ve hükümdarlara ait şiirler okudu. Şiir ve sohbetin arasında naat ve ezgilerle dinleyenlere güzel anlar yaşattı.

 

Osmanlı’nın nezaket timsali olduğunu ifade eden Tuncer; “Osmanlı vakıf medeniyetiydi. Allah rızası için hem insanlara hem de diğer canlılara hizmet etmişti. Osmanlı’da 2200’den fazla vakıf bulunuyordu. Osmanlı’nın 36 padişahının 33 tanesi şairdi ve hepsinin de önemli divanları vardı. Sevgili Trabzonlular, sizler çok şanslısınız. Sizler Fatihin fethettiği, Yavuz’un yönettiği ve Kanuni’nin doğduğu şehrin insanlarısınız. Osmanlı Tarihinde bu üç kudretli hükümdarın hayatı Trabzon’la kesişiyor. Siz üç kere şanslısınız. Onun için ecdadınızı tanımalı onlar gibi inanmalı ve yaşamaya çalışmalısınız. Sizlere bu üç kudretli hükümdarımızdan şiirler okuyacağım. Evlerinizde hem Türkiye haritası hem de Osmanlı haritası bulunsun. Geleceğe dair hayalleriniz olsun” ifadelerini kullandı.

 

Şiir ve tarihi hikâyeleri ile programını süsleyen Tuncer’in ekip arkadaşlarının ezgileri de dinleyenlerden bol alkış aldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, programın bitiminde Serdar Tuncer’e hediye takdim etti.

 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Of Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı.

 

Edebiyat Öğretmenleri Nuran Bilgin Koçbıyık, Fidan Soyuşen, İngilizce Öğretmeni Demet Gözütok ve Tarih Öğretmeni İzzet Keleş ile birlikte programa katılan öğrenciler, tarih ve şiir dolu geceden mutlu ayrıldılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21