Of Ak Parti’de Başkan Çapoğlu görevi devraldı

AK Parti Of İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen devir teslim töreninde Mehmet Hakan Terzioğlu’ndan görevi devralan Ahmet Çapoğlu görevine başladı.

Of Ak Parti’de Başkan Çapoğlu görevi devraldı

AK Parti Of İlçe Başkanlığı’nın 17 Ekim’de yapılması planlanan ancak genel merkez tarafından ileri bir tarihe ertelenen 7.olağan kongrenin ardından İlçe Başkanlığına Of Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Meclis Üyesi Ahmet Çapoğlu atandı.

İlçe Başkanlığında düzenlenen devir teslim töreninde Yeni Başkan Çapoğlu, eski başkan Mehmet Hakan Terzioğlu’ndan görevi devraldı.

Törende konuşan Başkan Çapoğlu “21 Ekim 2020 tarihinde Parti Genel Merkezimizin istişareleri sonucunda Ak Parti Of İlçe Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. İnşallah, güzel Of’umuza hep birlikte hizmet edeceğiz. Bugüne kadar partimizde görev alan, Belediye Başkanlarına, İlçe Başkanlarına, Belediye Meclis Üyelerine, İl Genel Meclis Üyelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına, Mahalle Başkanlarımıza ve Partimizin Kurucu Üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler bu büyük davanın fertleri olarak, Of’umuzu her zaman en güzelini hak eden Oflulara, layık olduğu hizmetlerle buluşturmak için elimizden gelen tüm gayreti hep birlikte istişare hukuku içerisinde yöneteceğiz. Özellikle önceki dönem görev alan Başkanım, Sayın Mehmet Hakan Terzioğlu ve yönetim kuruluna süreç içerisinde göstermiş olduğu verimli teşkilat çalışmalarından, üye çalışmalarından, özellikle parti binasının satın alınmasından, yatırımlardan ve üstün hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim onlardan razı olsun. İlk günkü aşkla, Kutlu yürüyüşümüze; İnandığımız yolda; Allah’ın izniyle hep birlikte yürüyeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

Üç dönemdir yürüttüğü ilçe başkanlığını Çapoğlu’na devreden Terzioğlu ise yaptığı konuşmada; “Allah’a şükürler olsun ki 3 dönem bu kutlu davada hizmet ettik. Zorlu süreçlerden bugüne geldik. Biz göreve ilk geldiğimiz zaman geç vakitlere kadar çok çalıştık. 3 bin beş yüz olan üye sayımızı 12 binlere çıkardık. Dava şuuruyla tüm teşkilatımızla gece gündüz çalıştık. Bu çalışmanın karşılığında oyumuzu Of’ta % 86’ya çıkardık. Bu makamlar hizmet makamıdır. Nasiple olur. Bugün bu makamı Allah Ahmet Çapoğlu abimize nasip etti. Allah mahcup etmesin. Bizler bu partinin birer neferiyiz. O da Of’ta bu partinin komutanıdır. Onun emrinde çalışmaya hazırız. Durmak yok yola devam” dedi.

Her iki başkanı da tebrik eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da yaptığı konuşmada; “Bizler bu kutlu davanın bir neferi olarak yürümeye devam edeceğiz. Bu yolda özellikle kadın kollarımıza çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum. Teşkilat olarak küsmeden, dargınlıkları bir kenara bırakarak ayrılığa düşmeden çalışmaya devam etmeliyiz. Bu kutlu davada onları da yanımızda görmek istiyoruz. Dün olduğu gibi bugün de partimizin yanındayız. Ahmet başkanımın işi zor Of’ta yakaladığımız % 86’lık başarının üstüne % 90’lara çıkmak hedefine ulaşmalıyız. Bu kutlu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz.” Sözleriyle düşüncelerini belirtti.

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Kadem Çakıroğlu’nun selamlama konuşmasının ardından Başkanlar Sarıalioğlu ve Çapoğlu, görevi devreden Başkan Terzioğlu’na çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler;

Ahmet Çapoğlu (Başkan), İrfan Göktaş, Hasan Koç, Sinan Hacımurtezaoğlu, Yasin Öztel, Hayati Şenocak, Kurtuluş Tahir Saral, Mustafa Veli, Ahmet Ali Kapıcıoğlu, Şükrü Atasoy, Gülnaz Hacıahmetoğlu, Ali Kurtuluş, Abdullah Saroğlu, Mustafa Deniz, Zeki Ayaz

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Muhammet Öztürk, Kadir Karaahmetoğlu, Salih Onur, Sinan Uzun, Yusuf Kurumahmut,

Murat Ak, Abdullah Öztürk, Emrah Kılıç, Ali Fuat Kar

Ahmet Çapoğlu Kimdir?

1962 yılına Of’ta doğan Çapoğlu, 1981 yılında beyaz eşya sektöründe ticari faaliyetine başladı. 2002 yılında Ak Parti Of İlçe Kurucu Üyesi olarak görev aldı. 2004-2009 ve 2009-2014 yılları arasında 2 dönem il genel meclis üyeliğine seçilerek Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi ve İl Encümen Üyesi olarak görev yaptı. 2008 yılında madencilik sektöründe faaliyet başlayan Çapoğlu, Of TSO Kurucu Üyeliği ve Ofspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çapoğlu, Of Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 9 Nisan 2019 tarihinde Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Çapoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKTÜRK
GÖKTÜRK - 2 yıl Önce

GÜZEL O ZAMAN SAHİL İÇ YOLDAKİ GALERİ VE KARGOLARI ORADAN KALDIRIN ÇEKTİĞİMİZ EZİYET SON BULSUN.KAPALI PAZARYERİNİDE YAPIN ÇARŞI DÜZENE GİRSİN BAŞARILAR DİLERİM

BAYRAM ALİ TELLİOĞLU
BAYRAM ALİ TELLİOĞLU - 2 yıl Önce

SAYIN Ahmet Çapoğlu'na yeni görevinde başarılar diliyorum. Of'umuz için hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21