Of Adliyesinde tek salon izdiham

Tek duruşma salonu ile hizmet veren Of Adliyesi, iş yoğunluğu nedeniyle duruşmalara cevap veremez hale geldi.

Of Adliyesinde tek salon izdiham

Of Hükümet Konağının giriş katında hizmet veren Of Adliyesi’nde her geçen gün artan iş yükü nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

 

İki savcı ve beş hakimin görev yaptığı Of Adliyesi’nde tek bir duruşma salonunun bulunması iş yoğunluğunu arttırıyor. Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat ve Of ilçelerinin Tüm Tapu ve kadastro davalarının görüldüğü Adliyede hakim odaları duruşma salonuna döndü.

 

Oda sayısının yetersiz olması nedeniyle Mahkeme kalemleri birleştirilerek iki kalem bir odada hizmet verdiğinden dosya yoğunluğundan işlemler uzun zaman alıyor.

 

Bekleme salonu önünde aynı koridorda beklemek zorunda kalan davacı ve davalılar diz dize, bazen de yan yana oturuyor. Davalı ve davacılar arasında yaşanan sözlü sataşmalar küfürleşmelere kadar gidebiliyor.

 

Aynı katta hizmet veren İcra Müdürlüğünde de dosya yoğunluğu hat safhada. Adeta dosya konulacak yer bulunamayan İcra Müdürlüğü’nde personel yetersizliği nedeniyle işler de sağlıklı yürütülemiyor.

 

Aynı katta hizmet veren İlçe Seçim Müdürlüğü, yer sorunu nedeniyle İlçe Halk Kütüphanesinin üçüncü katına taşınmak zorunda kaldı.

 

Yaşanan sıkıntıların giderilmesini isteyen vatandaşlar, Of’un müstakil bir adliye binasına ihtiyacı olduğunu ve yetkililerin bu soruna çözüm üretmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

 

Kıyıcık’ta bulunan eski SSK Hastanesinin atıl durumda bulunduğunu ve yıllardır çürümeye terk edildiğini ifade eden vatandaşlar bu binanın onarılarak Adliyeye dönüştürülebileceğini veya kapatılan ceza evinin yerine yeni bir adliye binası yapılması gerektiğini ifade ettiler.

 

Haber-Foto: Şefik Üstündağ

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ
YILMAZ - 7 yıl Önce

DEĞERLİ YÖNETİCİLER VE HEMŞERİLERİM GERÇEKTE İLÇEMİZE YENİ VE AYRI BİR ADLİYE SARAYI YAPILMALIDIR.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21