Nuhoğlu vakfı 208 öğrenciyi üniversiteli yaptı

Eğitim gönüllüsü Hayırsever İşadamı Ömer Çetin Nuhoğlu tarafından Of ve Hayrat’ta dershaneye gidemeyen ihtiyaçlı öğrencilere yönelik gerçekleştirilen kurslar sonucunda öğrenin gören öğrencilerin büyük çoğunluğu Üniversiteye girme fırsatı yakaladı.

Nuhoğlu vakfı 208 öğrenciyi üniversiteli yaptı

2005 yılında dönemin Of Kaymakamı M.Cengiz Yücedal tarafından yazılan bir mektup sonrası harekete geçen Nuhoğlu Vakfı Onursal Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Of ve Hayrat’ta eğitimlerine devam etmeye çalışan öğrencilerin mevcut eğitim olanaklarının nitelik ve nicelik olarak dünya standartlarının üzerine çıkmasını sağlamak amacıyla başlatmış olduğu SBS ve LYS kursları ile Of ve Hayrat ilçelerinde eğitim alanında büyük bir atılımın gerçekleşmesine öncülük etti.

 

Of Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nuhoğlu Vakfı tarafından 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında başlayan hafta sonu kurslarında öğrenim gören yaklaşık 500 öğrenci köylerden servislerle alındı ve öğlen vakti kendilerine dört çeşit sıcak yemek verilerek geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları sağlandı.

 

Bu kapsamda 2005 yılında 463 öğrencinin sınava girdiği ve bunların sadece 34’ünün üniversiteye yerleşme imkanı bulduğu sınav sonuçlarına duyarsız kalmayan Nuhoğlu Vakfı Onursal Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, yaklaşık 1 milyon TL civarında bir katkıyı Of ve Hayrat’ta ki öğrencilerin imkanına sundu.

 

Beş yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Öğretmen ve İdarecileri ile Nuhoğlu Vakfı tarafından verilen büyük mücadeleler sonrası bu yıl sınava giren ve tercih yapan 323 öğrenciden 208 üniversiteye yerleşmesi, Of adına büyük bir mutluluk kaynağı oldu.  

 

Ülkemize ve Bölgemize, özellikle de İlçemize eğitim alanında büyük hizmetler sunan Nuhoğlu Vakfına teşekkür eden Of Kaymakamı Eren Arslan: “Of’ta eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına Trabzon Valimiz Sayın Dr. Recep Kızılcık önderliğinden Kaymakamlığımız tarafından başlatılmış olan projelerimizin meyvelerini vermeye başlaması bizler adına büyük bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Of Anadolu Lisemiz yerleştirme sonuçlarına göre % 92’lik bir başarı elde etmiştir. İlçemizde 2005 yılında % 9 olan Üniversiteye yerleşme oranı bu yıl itibariyle % 70 seviyelerine ulaşmıştır. Bu noktada söz konusu eğitim olunca bizlere maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen hayırsever Oflu işadamı ve tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon’umuza ve Of’umuza her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyük hizmetleri sonucu İlçemize kazandırılan Taşhan Anadolu Sağlık Meslek Lisemiz ve hayırsever işadamımız Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz tarafından babası adına yaptırdığı Yakup Türköz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni bu yıl eğitim camiamızın hizmetine sunacağız. Ayrıca çok değerli Belediye Başkanımız Murat Saral ile birlikte hayırseverlerimize gidilerek modern bir Yatılı Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin yapımı için söz aldık. En kısa zamanda bu iki lisemizin Protokollerini yaparak temelleri atmayı planlıyoruz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

Değerli amcamız öğrencilere yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı teşekkür ederiz.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21