Neşe Boğaziçi’nde okumak istiyor

LYS'de Türkiye 228.liğini elde ederek büyük bir başarıya imza aran Of Anadolu Lisesi öğrencisi Neşe Balık, Boğaziçi Üniversitesi'nde okumak istiyor.

Neşe Boğaziçi’nde okumak istiyor
banner71
LYS’de Of Anadolu Lisesi’nden büyük başarı
Of Anadolu Lisesi 12 Sosyal A sınıfı öğrencisi ve aynı zamanda okul birincisi olan Neşe Balık, Türkçe Sosyal (TS2) Puan dalında Türkiye 228.liğini elde etti. TS2 Yerleştirme puanı 512,77 olan Neşe Balık, büyük bir başarıya imza attı.
 
Okul Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ve öğretmenlerini ziyaret eden Neşe Balık, vermiş oldukları desteklerden dolayı kendilerine teşekkür etti.
 
Müdür Memişkaptanoğlu, okulunun böylesine başarılı bir öğrenci yetiştirdiği için Neşe ve öğretmenleriyle gurur duyduğunu belirterek okul olarak her yıl başarılarını arttırdıklarına dikkati çekti.
 
Anadolu Lisesi'ni tercih edene burs
Okullarını tercih eden öğrencilerin çok avantajlı olduğunu belirten Memişkaptanoğlu, “geçen yıl okulumuza en çok öğrenci gönderen okula hediye vermiştik. Bu yıl 440 puan üzerinde puanla okulumuzu tercih edecek olan ilk üç öğrencimize eğitim süresi boyunca burs vereceğiz. Bu tür faaliyetlerle okulumuz gelecek yıllarda çok daha başarılı öğrenciler yetiştirecek” diye konuştu.
 
Anadolu Lisesi'ne 57.sırada girmişti
Of’un Çataldere Köyü’nde ikamaet eden ve 7 çocuklu Balık ailesinin 5.üyesi olan Neşe, İlköğretimi Meyvalı İlköğretm Okulu’nda tamamladı. 2007 OKS’de 316,41 puan alarak Of Anadolu Lisesi’ni tercih eden 90 öğrenci arasından 57.ci sırada okula yerleşti.
 
9.sınıftan itibaren başarısını her yıl arttırarak devam eden Neşe, sınıf seviyelerinde dönem 1.liğini okul sonunda Okul Birinciliği ile taçlandırdı. Köyde ailesiyle birlikte oturan Neşe, servisle birlikte her gün köyünden gidip gelerek eğitimini tamamladı.

Boğaziçi Edebiyat'ta okuyacak
Sosyal bölüm öğrencisi olan Neşe, Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Bölümünde okumak istiyor. Ailenin ilk üniversite okuyan üyesi olacak olan Neşe, tercihini Boğaziçi olarak belirledi.
 
Başarı için çok çalıştığını belirten Neşe, sınav notunun düşük geldiği bir gece sabaha kadar uyuyamadığını hiç unutmuyor. Kendisiyle eğitim süresi boyunca yakından ilgilenen ailesine, Okul Müdür Gülsüm Memişkaptanoğlu’na ve okul öğretmenlerine çok teşekkür eden Neşe, hocalarına başarılı bir edebiyatçı olacağına dair söz verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar Çakır
Yaşar Çakır - 10 yıl Önce

7 Yıl okul Aile Birliği Başkanlığı yaptığım Of Anadolu Lisesinin başarılarını duymak beni oldukça mennun ediyor.Başta öğrencimiz Neşe Balık kardeşimiz olmak üzere Okul Müdürü ve emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 10 yıl Önce

Başta Okul Müdürü olmak üzere; öğrencimizi, öğretmenlerimizi ve ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Erol
Erol - 10 yıl Önce

Gurur duyuyorum,ama aklimdan su geciyor.acaba simdiye kadar kiz diye okutulmayan cataldereli kizlarin hakkini kim verecek .cünkü okulda en basarili onlardi. Birde fahri ,mehmet eller ceblere anladiniz

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21