Necmettin Erbakan vefatının 7. yılında Of’ta anıldı

Milli Görüş Lideri ve Eski Başbakan merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hoca Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesi tarafından düzenlenen “Erbakan ve İslam Birliği” adlı konferans ile anıldı.

Necmettin Erbakan vefatının 7. yılında Of’ta anıldı

Eski Başbakan ve Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hoca Of’ta Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesi tarafından düzenlenen “Erbakan ve İslam Birliği” adlı konferans ile anıldı.

 

Rize İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulgani Bozkurt'un sunumu ile gerçekleşen programda AGD Of İlçe Başkanı Hasan İnan açılış konuşması yaptı.

 

İnan yaptığı konuşmada Erbakan hocanın sıradan bir mücadele yapmadığını, yeryüzündeki bütün mazlumların yardımcısı, zalimlerin ise baş düşmanı olduğunu söyledi.

 

Yrd. Doç. Dr. Abdulgani Bozkurt ise yaptığı konuşmada Erbakan hocayı anlamanın onun gibi ideale sahip olmak ve mücadele etmekle mümkün olabileceğini söyledi.

 

Bozkurt, "Hocamızı bizlerden daha iyi ülkemiz dışındaki Müslümanların, hatta Müslüman olmayan mazlum ve mağdur milletlerin  anladığını, dış ülkelere yaptığım ziyaretler ile müşahede ettim. Gerçekten de hocamızı bizler gereği gibi anlasaydık, ona sahip çıkar ve gösterdiği hakikatleri yapmak için elimizden geleni yapardık. Fakat maalesef hocamızı sadece sözlerle anladık dediğimiz için yaptığı uyarıları ve tehlikeleri yaşar duruma geldik" dedi.

 

İslam Birliği'nin mutlaka kurulması gerektiğini söyleyen Bozkurt, "Zulüm ile kan gölüne dönen dünyanın düzelmesi için mutlaka İslam Birliği kurulmalıdır. Özellikle ülkemizde bulunan 80 milyon insanın hiçbir ayrım gözetmeden tek vücut halinde bu birliğin kurulması için mücadele etmelidir. Bu birlik inanan ve inanmayan herkese fayda sağlayacaktır. Gerek ülkemizde gerekse dünyada ezilen, sömürülen ve herhangi bir şekilde mağdur edilen bütün insanlığın kurtuluşu bu birlik ile sağlanacaktır. " diyerek her zamankinden daha fazla bu birliğe ihtiyaç duyduğumuzu ifade etti.

 

Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, İl Müfettişi Şakir Şahintaş, Hayrat İlçe Başkanı Behram Yıldız, Belediye Meclis üyeleri Musa Gözütok, Nurettin Ulusal ve Mehmet Öztel, Memursen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Of Medya Derneği Başkanı Ahmet Muratoğlu, Başkan Yardımcısı İzzet Keleş, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sedat Gül, Şehit Ali Bulut İlkokulu Müdürü Yaşar Osmanoğlu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Çapoğlu, İmam, Kurs hocaları ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21