Mustafaoğlu HES’lerin gerekliliğini anlattı

İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Mustafaoğlu, HES’ler konusunda gerçek dışı bilgi kirliliği olduğunu belirterek enerjide dışa bağımlılığın önüne geçilebilmesi için Hidro Elektrik Santrallerinin gerekli olduğunu söyledi.

Mustafaoğlu HES’lerin gerekliliğini anlattı

Of Teknoloji Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Hidro Elektrik Santrallerinin çevreye, ülke ekonomisine ve doğaya faydaları konulu seminerde İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Mustafaopğlu katılımcılara bilgiler verdi.

 

Türkiye'nin enerji açığının fazla olduğunu belirten Mustafaoğlu, “Ülkemizin enerji kaynakları maalesef yetersiz. Bu nedenle de dışa bağımlıyız. Yani enerji ithal etmek durumundayız. Bu da üretim maliyetlerini yükseltiyor. O nedenle kendi enerjimizi üretmek zorundayız. Yenilenebilir enerji kaynakları bulmalıyız. Bu amaçla bölgemizdeki akarsulardan istifade edilerek Hidro Elektrik Santralleri kuruluyor. HES’ler konusunda maalesef bir bilgi kirliliği var. Yanlış bilgilendirmeler yapılıyor. Gerçek dışı bilgilerle insanların kafası karıştırılıyor” diye konuştu.

 

Fakültenin konferans salonunda düzenlenen seminere Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Gelişli, Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Seyhan, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

 

Seminer sonunda Of Kaymakamı Eren Arslan tarafından İnşaat Yüksek Mühendisi Ali Mustafaoğlu'na bir plaket takdim edildi. 

Haber-Foto: Şefik Üstündağ- Süleyman Baş

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21