Muhtarlık nasıl yapılır herkese göstereceğim

Yukarı Kışlacık Mahallesi’nin Kadın Muhtar Adayı Hamide Hacıkerimoğlu, “senelerdir muhtar seçiyoruz. Ben sadece bir dönem için muhtarlığa aday oldum. Muhtarlık yapanlara bu işin nasıl yapılacağını göstereceğim” diyerek aday oldu.

Muhtarlık nasıl yapılır herkese göstereceğim

Of’un Yukarı Kışlacık Mahallesi’nin Muhtarlığı için adaylığını açıklayan Hamide Hacıkerimoğlu Of’un ilk kadın Muhtar Adayı oldu.

 

“Senelerdir muhtar seçiyoruz. Ben sadece bir dönem için muhtarlığa aday oldum. Daha önce muhtarlık yapanlara bu işin nasıl yapılacağını ve yapılması gerektiğini göstereceğim” diyen Hacıkerimoğlu, adaylığa karar vermesinde köylerinin bitmeyen ve bir türlü halledilemeyen sorunlarının etkili olduğunu söyledi.

 

Yapışamayan yolların ve akmayan suların Mahallelileri canlarından bezdirdiğini söyleyen Hacıkerimoğlu, yapacağı projeleri de şöyle sıraladı;

 

Toplu olarak bulunulan yerlere küçük mescitler ve çeşmeler, sağlık hizmetleri için etkin çalışma, köyün giriş çıkışlarının kameralarla kontrolü, yol kenarlarında su kanalları, pis su atıklarının toplanması için atık su giderleri, çöp konteynırlarının sayısının arttırılması, çocuklar için spor sahası yapımı, üniversitede okuyan ihtiyaçlı öğrenciler için dernek kurulması.

 

Mahalle sakinlerinden tek dönem için destek istediğini belirten Hacıkerimoğlu; “Kazanacak olan Yukarı Kışlacık olacaktır. Bunu görecekler” dedi.

 

Adaylık açıklamasının ardından Kaymakam Arslan ve Belediye Başkanı Murat Saral’ı da ziyaret ettiğini belirten Hacıkerimoğlu; “Seçilmem halinde destek sözü aldım. Yukarı Kışlacık’a altın çağını yaşatacağım. Yollarıyla, içme suyuyla ve sosyal alanlarıyla Yukarı Kışlacık örnek bir mahalle olacak” ifadelerini kullandı.

 

Lise mezunu olan Hacıkerimoğlu, evli ve beş çocuk annesidir.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN BACIM.

zafer
zafer - 8 yıl Önce

hamide ablayı tebrik ederim senin cesaretin bazı ablalarımıza örnek olur

HASTİKOZLU
HASTİKOZLU - 8 yıl Önce

taraf değilim ama bir şans verelim adamlar oldu da ne oldu, son muhtar tam fiyasko ve rezaletti

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21