Muhtarlar Konfederasyonundan uyuşturucu sempozyumu

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından Trabzon’a 35. Trabzon Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadelede Muhtarların Rolü Sempozyumu düzenlendi.

Muhtarlar Konfederasyonundan uyuşturucu sempozyumu

35. Trabzon Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadelede Muhtarların Rolü Sempozyumu geniş katılımla gerçekleştirildi.

 

Sempozyumda katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, madde bağımlılığı ile mücadelede muhtarların önemine dikkat çekerken, “Geleceğimiz sizin elinizde” dedi.

 

Konuşmasında Trabzon’a en modern uyuşturucu ile mücadele merkezlerinden birini kazandırmak için inşa ve donanım çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi olarak tamamladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Sağlık Bakanlığındaki görevimde bu uyuşturucu ile çok uğraştım. AMATEM denilen uyuşturucu ile mücadele merkezlerini kuran, işletenlerden birisiyim. Bugünde uğraşıyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak Düzköy yolu üzerinde modern bir uyuşturucu ve madde bağımlığı ve tedavi merkezinin bütün tadilatını, yapımı, hizmete hazır hale gelecek fiziki donanımını gerçekleştirmiş olduk.  Bugün şehrimizdeki Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde buna benzer bir merkez var ama bunları yapmak meseleyi doğrultmuyor. Bunların haricinde dinimizin diyanetimizin mukaddesatımızın genç kuşaklara en iyi şekilde iletilmesi gerekiyor. Mukaddesatımız bir fonksiyon icra ederken Milli Eğitimimizin de okullarımızın etrafında okul aile birlikleri ile büyük bir program uygulaması lazım. Allah’a (c.c.) şükür bu konuda ülkemizde önemli bir şuurlanma, birliktelik, beraberlik ve koordinasyon var. Geleceğimiz olan her şeyimizi bırakacağımız gençlerimiz, uyuşturucudan uzak durması gerektiği şuurunu, ahlakını kazanarak yaşamalı. Yoksa hiçbir şeyimizin kalmadığı bir dünyaya doğru gitmiş oluruz” dedi.

 

DEVLETİMİZ GÖREV BAŞINDA

Devletin tüm katmanlarının madde bağımlılığı ile mücadelede kararlı olduğunu belirten Gümrükçüoğlu, bu konuda muhtarlara çok önemli görevler düştüğünü dile getirdi. “Bir mahallenin göz kulağı, her şeyinden haberdar olanı muhtardır” diyen Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu mücadelede Sayın Cumhurbaşkanımız ve biz şuradaki slogana güveniyoruz: Uyuşturucu ve madde bağımlığında muhtarımın rolü. Mahallenin gözü kulağı o, bizim gözümüz kulağımız da o. Sayın Cumhuriyet Başsavcım devletimizin bu konudaki kararlığını ifade eden çok önemli bir açıklama yaptı. Dedi ki ‘ben cep telefonumu Trabzon’umundaki 692 muhtarıma verdim. Uyuşturucu konusunda 24 saat boyunca beni arayın. Ne isminiz bilinecek ne bir şey olacak. Aradığınızda ben gerekeni yapacağım’ diyor. Kaç muhtarım gördüğü, haberdar olduğu bir vaka için Sayın Cumhuriyet Başsavcımı aradı? Geleceğimiz sizlerin elinde. Allah (c.c.) hepimizin yardımcısı olsun.”

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21