banner80

Müdürlere sıfır atık projesi eğitimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Of’taki okul müdürleri ve daire amirleri bilgilendirildi.

Müdürlere sıfır atık projesi eğitimi
banner71

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, 26.09.2017 tarihinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tüm ilçelerde Kaymakamlıkların koordinasyonunda bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

 

Toplantılarla kamu kurumlarının yetkilileri, okul müdürler ve belediyelerin ilgili birimlerine Sıfır Atık Eğitimleri veriliyor.

 

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynakların korunması, atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi, bakanlığın vizyon projesi olarak uygulanıyor.

 

Proje kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Of Kaymakamlığı’nın koordinasyonuyla Of Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, ALO 181 Çağrı Merkezi, Akçaabat Belediyesi ve Lisanslı Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Firması temsilcileri tarafından katılımcılara Sıfır Atık Bilgilendirme eğitimi verildi.

 

Toplantının ardından Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’da düzenlenen eğitimde ALO 181 Çağrı Merkezi personeli tarafından öğrencilere ve öğretmenlere Sıfır Atık ve Ambalaj Atıkları hakkında sunum yapıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21