Müdürlere kapsayıcı eğitim semineri

Okul müdürlerinin ve öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Of’ta okul ve kurum müdürlerine yönelik olarak “Kapsayıcı Eğitim Uygulaması” semineri düzenlendi.

Müdürlere kapsayıcı eğitim semineri

Eğitim öğretimde yenilik çalışmaları farklı etkinliklerle devam ediyor. Eğitim öğretim faaliyetleri yürüten okul ve kurum müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Kapsayıcı Eğitim Uygulaması” kapsamında seminer verildi.

 

Kapsayıcı eğitim uygulaması ile öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak, entelektüel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek öğretmenler üzerinden toplumsal bir dönüşüm sağlayabilmek amaçlanmaktadır. Uzun soluklu, derinlikli sosyal ve felsefi içeriklere sahip bu eğitimler etkinlik temelli olarak geliştirilmektedir.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürlerine HMB Ulusoy MTA Lisesi toplantı salonunda beş gün süren seminer Maçka Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Yaşar Adıgüzel tarafından verildi.

 

Seminerin başlangıcından bitişine kadar seminere karşı ilgi ve alakasını sürdüren Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu seminerin kapanışına katıldı. Kabahasanoğlu burada yaptığı konuşmada, “Beşikten mezara kadar eğitim anlayışıyla hareket ediyoruz. Onun için hayatımızın her anında eğitim devam etmelidir. Hem biliyoruz ki eğitim dinamik bir süreçtir. Bu sistemin içerisinde olan hepimiz kendimizi yenilemek zorundayız. O nedenle bakanlığımız da yenilikçi anlayış gereği idareci ve öğretmenlerimizi eğitime tabi tutuyor. “Kapsayıcı Eğitim Uygulaması” seminerinin dolu dolu geçtiğini öğrenmek beni ayrıca mutlu etti. Hocamızın istek ve gayretinin yanında müdürlerimizin de hevesli olması sayesinde iyi bir eğitim programını tamamlamış oldunuz. Hepinizi tebrik ediyorum. Semineri veren Yaşar beyi de kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

Semineri veren Yaşar Adıgüzel de yaptığı kısa konuşmada, “Müdür arkadaşlarımızın ilgi ve gayretleri ile gerçekten çok zevkli ve faydalı bir eğitim seminerini tamamladık. Değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün ilgisine, alakasına ve takdim ettikleri hediyesine de teşekkür ediyorum. Okul Müdürümüzün sağladığı imkân ve misafirperverliğine de teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 

Seminerin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu “Kapsayıcı Eğitim Uygulaması” seminerini veren Yaşar Adıgüzel’e hediye takdim etti. HMB Ulusoy Lisesi Müdürü Hakan Berber’e de hizmetleri nedeniyle okul müdürü arkadaşlarının hazırladığı hediyeyi 28 Şubat İlkokulu Müdürü Abdurrahman Yılmaz takdim etti. Okul önünde çekilen toplu fotoğrafla program sona erdi.

 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hsn akyz
hsn akyz - 2 yıl Önce

hizmet içi eğitim faaliyetleri altında yürütülen bu çalışmaların zamanlamasını tatillerde,öğretim yılı başlarında veya haziran dönemlerinde neden yapmıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30