Müdür Zengin’den Of Medya Derneği’ne ziyaret

İşkur Trabzon İl Müdürü Oflu hemşerimiz Adnan Zengin Of Medya Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleri ile sohbet etti.

Müdür Zengin’den Of Medya Derneği’ne ziyaret

İşkur Trabzon İl Müdürü Oflu hemşerimiz Adnan Zengin Of Medya Derneği’ni ziyaret etti.

 

Dernek Başkanı Ahmet Muratoğlu, Başkan Yardımcıları İzzet Keleş ve Ömer Alkan, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Yaşar, İmdat Osmanoğlu, Mustafa Yaşar ve Murat Gözütok tarafından karşılanan Zengin, İşkur’un faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

İşkur tarafından uygulanan Toplum Yararına Projeler ile çok sayıda işsize iş imkanı sunduklarını belirten Zengin; “Toplum Yararına Projeler maalesef belirli süreli projelerdir. Çok uzun çalışma imkanı yok. Ancak İş Başı Eğitimi Projelerimiz var. En az iki çalışanı olan firmalarımız ve işverenlerimiz bu projelerimizden yararlanabiliyor. İşkur olarak bu proje kapsamında çalışan kişilerin 6 ay boyunca SGK ve Maaş giderlerinin tümünü karşılıyoruz. Bu süre içerisinde işverenlerimiz çalıştırdıkları kişilere kendi işleriyle alakalı eğitim veriyorlar. Altı aylık eğitim sürecinin ardından işverenlerimizden o kişiler 6 ay daha çalıştırmalarını istiyoruz. Zaten işverenlerimiz de bu süreçte işi öğrenen kişileri çalıştırmaya devam ediyorlar. Böylece iş sahibi olmak isteyenlere uzun vadeli iş imkanı da sağlamış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Meydanın çok önemli bir unsur olduğunu ifade eden Zengin; “İşkur olarak yaptığımız bu çok önemli katkıları maalesef kamuoyuna yeteri kadar anlatamıyoruz. Çok sayıda işverenimiz bu projelerden haberdar değil. O nedenle sizlerden bu projelerimizin kamuoyuna duyurulması konusunda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz” diye konuştu.

 

Müdür Zengin’in ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Muratoğlu ve Dernek Yöneticileri ziyareti nedeniyle kendisine teşekkür ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21