Müdür Kabahasanoğlu’ndan 1 ayda 26 okula ziyaret

Bir ayda Of’ta eğitim veren 26 okulu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okullarda öğrenim gören 7 bin 236 öğrenci ile onlara eğitim veren 611 öğretmene hayırlı olsun dileklerini iletti.

Müdür Kabahasanoğlu’ndan 1 ayda 26 okula ziyaret

Yeni Eğitim Öğretim sezonunun başlamasının ardından okul ziyaretlerine başlayan Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, bir ayda Of’ta eğitim veren 26 okulu ziyaret ederek okullarda eğitim gören 7 bin 236 öğrenci ile onlara eğitim veren 611 öğretmene yeni eğitim ve öğretim sezonunun hayırlı olmasını diledi.

 

Of’un merkezinden en ücra mahallesine kadar, 6 lise, 4 ilkokul, 1 anaokulu, 1 özel eğitim okulu ve 14 ilk/ortaokul olmak üzere toplam 26 okulu ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu ile başladığı ziyaret programını Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile tamamladı.

 

Ziyaretleri kapsamında okullarda sınıfları teker teker ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu, öğrencilerle sohbet ederek onlara moral ve motivasyon sağladı. Ziyaretlerde öğretmenlerle de çay içip sohbet eden Müdür Kabahasanoğlu, okullar ve eğitimlar hakkında kendilerinden bilgiler aldı.

 

Öğrenciler geleceğimizdir

Son ziyaretinde Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine seslenen Müdür Kabahasanoğlu; “Bizim en büyük değerimiz, gücümüz sizlersiniz. Sizlerin bir tanenizin bile zayi olmasına gönlümüz razı değildir. Ülkemiz 17 milyon öğrenciye sahip dünyanın onlarca ülkesinin nüfusundan daha çok öğrenciye sahip ülke konumundadır. Bizim tek derdimiz sizlerin daha iyi eğitim alıp ülkemizin geleceğini güven altına almaktır. Sizler çok çalışıp başarılı olmak durumundasınız. Bunu; kendiniz için, aileniz için, ülkeniz için ve bütün insanlığın acı ve gözyaşını dindirmek için yapmalısınız. Biz bunun için okul okul, sınıf sınıf geziyoruz. Devletimizin tüm olanakları sizlere sunuluyor ki siz başarılı olun. Fakat bu destek ilanihaye böyle sürmez. Şayet bu desteğin karşısında çalışmayıp tembellik ederseniz yarın aynı desteği yanınızda bulamayabilirsiniz. İnanç ve ideallerimiz olacak ve bu uğurda elimizden gayreti göstereceğiz. Gerisini Allaha havale edip tevekkül edeceğiz. Unutmayalım ki iyi niyetle, elinden gelen gayreti göstererek çalışan asla başarısız olmaz” diye konuştu.

 

Başarının en büyük mimarı öğretmenlerimizdir  

Eğitimdeki en büyük başarının öğretmenlere ait olduğunu ifade eden Müdür Kabahasanoğlu; “Gerek ilimizin gerekse ilçemizin son yıllardaki akademik başarısında önemli ivme sağlandı. Bu başarıda en büyük pay sahibi, mimarı siz öğretmenlersiniz. İlde yaptığımız toplantılarda gerek valimizin gerekse milli eğitim müdürümüzün sizlere selam ve tebriklerini iletiyorum. Of eğitim ailesi olarak güzel bir birlikteliğimiz var. İnşallah bundan sonrada birlikte ülkemizin geleceğine güzel eğitim hizmetleri vereceğiz. Göreve geldiğimiz günden beri eğitimi sadece akademik başarıdan ibaret görmedik. Sosyal, kültürel, sportif başarıyı da birlikte yürüttük. Bakanımızın dediği gibi bir kuş nasıl ki tek kanatla uçamazsa eğitim de tek alanda olamaz. Yani öğrencilerimizi hem bilgi ile hem de erdemle yetiştireceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Bunları sizler zaten biliyorsunuz. Ben buraya sizlerin her zaman yanınızda olduğumu hissettirmek, bir hal hatır sormak için geldim. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozmasın, Rabbim kazalardan, belalardan korusun. Hepinize başarılı bir eğitim- öğretim yılı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21