Müdür Baltacı öğrencilere Ufuk açtı

Ziraat Bankası Of Şubesi Müdürü Habib Baltacı, Of Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencilerine Ufuk aşıladı.

Müdür Baltacı öğrencilere Ufuk açtı

Geçen yıl eğitime başlayan Of Taşhanpazarı Anadolu Öğretmen Lisesi, 9. ve 10.sınıf öğrencileri ile eğitimine devam ediyor.

 

Of’un en Genç Lisesi olan Öğretmen Lisesi, öğrencileri için Ufuk Toplantıları düzenliyor. Toplantıların ilk konuşmacısı Ziraat Bankası Of Şube Müdürü Habib Baltacı oldu.

 

Baltacı öğrencilere yaptığı konuşmada Bill Gates’in “Hayatta karşınıza çıkan fırsatları sakın değerlendirmeyin, iyi olduğunuz konuda çalışın” sözünü hatırlatarak “toplumuzda yanlış bir inanış var. Önünüze çıkan fırsatları hemen değerlendirmeyi düşünürüz. Ama Gates’in bu sözü benim çok hoşuma gidiyor. İyi olduğunuz konularda elinizdeki başarılarla yetinmeyin. Daha iyi fırsatlar için, daha büyük başarılar için çalışın, kendinizi yetiştirin. Bizim dönemimizde sizlerin sahip olduğu fırsatlar ve imkanlar yoktu. Teknolojiyi en verimli şekilde kullanmalısınız. Kendinizi iyi yetiştirmelisiniz” diye konuştu.

 

her şeyin bilgi öğrenimi olmadığını belirten Baltacı; “Eski görev yerlerimden birinde ailece yakın görüştüğümüz bir dostumuz vardı. Çok başarılı bir kız çocuğu vardı. Çok iyi bir eğitim sürecinin ardından okulunu birincilikle bitirip doktor olmuştu. Ancak tüm zamanını eğitimine ayırdığı için sosyal çevre edinmeye zaman ayırmadı. Köyüne tatile geldiği bir gün intihar ederek hayatını kaybetti. Eğitiminizi en iyi şekilde yaparken, sosyal etkinliklerle ve faaliyetlerle bunu desteklemelisiniz” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Müdür Baltacı, program sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Toplantıya Okul Müdür Yardımcısı Murat Ayaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21