Müdür Aktaş’tan Of’taki DY Kurslarına ziyaret

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Of’ta Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi ve Of Fen Lisesi’ndeki Destekleme ve Yetiştirme kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Müdür Aktaş’tan Of’taki DY Kurslarına ziyaret

Pandemi nedeniyle okulların yüz yüze eğitime ara vermesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı 22 Ocak itibariyle 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yüz yüze eğitime başlamasına karar verdi.

Bu kararın ardından Of’ta da 8. sınıflar Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için, 12. Sınıflar ise Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için yönelik yüz yüze eğitime başladı.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş gerek il merkezinde gerekse ilçelerde yürütülen Destekleme ve Yetiştirme kurslarını ziyaret ederek öğrencilere moral ve motivasyon artırıcı tavsiyelerde bulunuyor.

Müdür Aktaş Of’ta Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi ve Of Fen Lisesi’nde yürütülen Destekleme ve Yerleştirme kurslarını yerinde ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet edip öğrenciler çalışmalarında başarılar diledi.

Müdür Aktaş ziyaretlerde yaptığı değerlendirmede, “ Bu süreçte şunu gördük ki sizler okullarınızı bizler de sizleri çok özlemişiz. Zorlu bir süreç geçiriyoruz. Sizlerin heyecan ve gayretinizi gözlerinizde görüyorum. Biz de bu heyecanı yaşıyoruz. Sizler bizler için çok değerlisiniz. Bir tanenizin bile zayi olmasını istemiyoruz. O nedenle gerek EBA platformu üzerinde, gerek öğretmenlerinizle uzaktan eğitimle gerekse bugün olduğu gibi yüz yüze eğitimle sizleri gireceğiniz sınavlara hazırlıyoruz. Sınavlara planlı ve çok çalışın. İlimizde üniversite sınavlarına girecek öğrencilere yönelik yapmış olduğumuz Üniversite Sınavında “Son Prova” adlı sınavımıza katılmanızı önemle tavsiye ediyorum. Yapacağımız bu sınava bu yıl bölgemizden 7 il katılacak. Bu sınavda hem sınav stresinizi yenmiş hem de durumunu görmüş olursunuz. Bir de üniversite sınavı sonrası tercih merkezlerimizi mutlaka ziyaret edin. Gerçek ve doğru tercih yapmanıza imkân sağlayacağını düşünüyorum. Pandemi sürecinin görünen kahramanları kuşkusuz sağlıkçılarımız ve güvenlik görevlilerimizdir. Ancak bu sürecin görünmeyen kahramanları öğretmenlerimizdir. Onlar evlerinde gece gündüz demeden saat mefhumuna bakmadan fedakârca öğrencilerin eksikliklerini gidermeye okulun eksikliğini yaşatmamaya çalışıyor. Onları fedakârlıkları nedeniyle kutluyor öğrenci ve öğretmenlerimize üstün muvaffakiyetler diliyorum.” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın okul ziyaretlerine Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu da eşlik etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21