Müdür Aktaş’tan Of Halk Eğitim ve Of RAM’a ziyaret

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Of Halk Eğitimi Merkezi ile Of Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Müdür Aktaş’tan Of Halk Eğitim ve Of RAM’a ziyaret

Ülkemizde yaygın eğitim faaliyetinde bulunarak 7’den 70’e kadar tüm vatandaşlara ihtiyaçları doğrultusunda eğitim veren Halk Eğitim Merkezleri, pandemi nedeniyle ara verdiği eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021 tarihinden itibaren yeniden başladı.

Temizlik, Maske, Mesafe kurallarına uyularak yüz yüze eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Of Halk Eğitim Merkezi, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu tarafından ziyaret edildi.

Kurum Müdürü Muhammet Şevket Şahin’den kurslar ve kurum çalışmaları hakkında bilgi alan Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş kursiyerleri atölyelerinde ziyaret etti.

Kursiyerlerle sohbet eden Aktaş; “Çok güzel el emeği göz nuru eserler yapmışsınız. Elinize emeğinize sağlık. Burada çok güzel el sanatları öğreniyorsunuz. İnşallah öğrendiklerinizle hem çeyiz olarak hem de yapacağınız ürünleri satarak evlerinize ek gelir sağlamış olursunuz. Hocalarımızı ve idarecilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Of Rehberlik ve Araştırma Merkezini (RAM) de ziyaret eden Müdür Aktaş, Kurum Müdürü Vahdettin Özdağcı’dan kurum hakkında bilgiler aldı.

Kurum personelleriyle tek tek tanışarak öğretmenlerle özel olarak ilgilenen Müdür Aktaş; “Rehberliği eğitim faaliyetlerimizin en önemli unsurlarından biri olarak görüyoruz. Sizlerin tespitleri, sizlerin kararları veli ve öğrenciler için son derece önem arz ediyor. Görev ve sorumluluk bilinciyle yapacağınız vazifenizde elde edeceğiniz manevi kazanç maddi kazançtan kat be kat fazla olacağına inanmalısınız. Yapacağınız çalışmalarda teknolojinin en son gelişmeleri kurumunuzda uygulamalısınız. Of RAM bölgeye hitap eden bir Rehberlik ve Araştırma Merkezidir. Of’a daha büyük, müstakil, tüm birimleriyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir Rehberlik ve Araştırma Merkezi gerekiyor. Of tüm gücüyle bunu yapabilecek güce sahip olduğuna inanıyorum. Bu işin takipçisi ve destekçisi olacağız inşallah. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Müdür Aktaş Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek’e de nezaket ziyaretinde bulunarak Of Rehberlik ve Araştırma Merkezinin yeni bir müstakil binaya olan ihtiyacını paylaştı.

Kaymakam Çiçek Müdür Aktaş’ın talebini olumlu bularak işin takipçisi olacağını ifade etti.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 01:47

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21