Müdür Aktaş Of’ta okul müdürleriyle buluştu

Of’ta Okul Müdürleri toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, aynı binada eğitim veren ilk ve ortaokulların daha başarılı olabilmeleri için binaların ayrılması gerektiğini söyledi.

Müdür Aktaş Of’ta okul müdürleriyle buluştu

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Müdürleri toplantısı, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın katılımıyla yapıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan Müdür Aktaş, aynı binada eğitim veren ilk ve ortaokulların daha başarılı olabilmeleri için binaların ayrılması gerektiğini söyledi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Sayın Müdürümüzün her zaman olduğu gibi bugün de bizlerle birlikte olmasından son derece mutlu olduk. İlçemizde gerek akademik gerek sosyal- kültürel gerekse sportif alanda çalışmalara ağırlık vererek devam ediyoruz. Bunların yanında fiziksel olarak okulların temizliğine ve güvenliğine de ayrıca önem veriyoruz. Bu anlamda bugüne kadar 17 okulumuz “Beyaz Bayrak” alarak temiz ve güvenlik noktasında önemli başarılara imza atmış durumdadır. Diğer okullarımız da yaz tatilinde gerekli eksiklikleri tamamlayarak onlar da inşallah “Beyaz Bayrak” alarak daha temiz ve daha güvenli okul olmanın gereklerini yerine getirmiş olacaklar. Bizler sayın müdürümüzün öncülüğünde eğitim ailesi olarak çalışma azim ve şevkiyle çalışıyoruz. Değerli İl Milli Eğitim Müdürümüze katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ise konuşmasında, “Aile, bizim toplumumuzda önemli ve kutsal bir kurumdur. Bizleri de eğitim ailesi olarak burada buluşturan Rabbimize şükürler olsun. İlimiz akademik ve sosyal-kültürel alandaki başarılarını her geçen yıl daha yukarılara taşıdı. Bu başarının en büyük mimarı sizlersiniz, okulunuzdaki öğretmenlerdir. Ben onlara eğitimin uçbeyi diyorum. Geldiğimiz nokta geçmişe göre başarılı olabilir ama eğitimde sınır yoktur hep daha iyisini yapmak vardır. Bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz, çalışmalıyız. Of’un gayretini, akademik, sosyal- kültürel etkinliklerdeki çeşitliliğini biliyorum, zaman zaman da bu etkinliklere katılıyorum. Bu çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum. Okullarımızı vatandaşlarımızın taleplerine cevap vermesi için mesai saatleri içinde mutlaka açık tutun. Vatandaşımız eli boş dönmesin. Çoğunlukla vatandaşımızın kör inadı nedeniyle ilkokul, ortaokul binalarını ayıramadık ilkokul öğrencileriyle ortaokul öğrencileri bir arada eğitim almak zorunda kaldı, kalıyor. Bu okullar eğitim öğretimde daha başarılı olması için ayrılmasını çevrenizde velilerinizle konuşun onlara işin gerekliliğini anlatın. Bu düşüncelerle hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyor, katılımlarınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21