Müdür Aktaş Of’ta Açık Öğretim Sınavı mesaisinde

Of’ta düzenlenen Açık Öğretim Lisesi sınavlarına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, sınav yapılan okullarda incelemelerde bulundu.

Müdür Aktaş Of’ta Açık Öğretim Sınavı mesaisinde

2018-2019 eğitim-öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavı hafta sonu Of’ta da yapıldı.

 

Cumartesi sabah ve öğleden sonra, pazar günü öğleden sonra olmak üzere üç oturumda gerçekleşen sınav Of’ta; HMB Ulusoy MTA Lisesi, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi ve Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesinde yapıldı. 70 salonda 200 sınav görevlisinin görev yaptığı sınava 1292 öğrenci katıldı.

 

Her sınavda farklı bölgede sınav denetimi ve gözlemi yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş bu sınavda Of’ta sınavlarla ilgili okulları ziyaret ederek sınavla için alınan önlemleri inceledi.

 

Müdür Aktaş yaptığı değerlendirmede; “İlimizde eğitim- öğretim faaliyetlerimiz her alanda devam ediyor. Örgün eğitim, açık öğretim fark etmez biz eğitimi bir bütün olarak görüyor ve önemsiyoruz. Of’ta yapılan Açık Öğretim Sınavı ile ilgili arkadaşlarımız her türlü tedbiri almışlar. Alınan bu tedbirler ve görevli arkadaşlarımızın gayretleri nedeniyle herhangi bir sorun yaşanmadan sınav tamamlandı. Temenni ediyorum ki sınava giren öğrencilerimiz için de sınav iyi geçmiştir. Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’a; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Numan Turan ve Süleyman Bedir eşlik etti.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21