Mostar Gençlik Kutlu Doğum için buluşturdu

Mostar Gençlik Of Temsilciliği tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Gecesi’nde konuşan Müftü Onat, “Bugün ki nesilden rahatsızsak hatayı kendimizde aramalıyız” dedi.

Mostar Gençlik Kutlu Doğum için buluşturdu

Mostar Gençlik Of Temsilciliği tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Gecesi, Of Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.

 

Of Müftülüğü ve Kuzey Yıldızı Derneğinin katkılarıyla hazırlanan geceye Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of Müftüsü Recep Onat, Vaiz Hüseyin Güven, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, Kuzey Yıldızı Derneği Başkanı Turgay Kar ve Dernek üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program da konuşan Of Müftüsü Recep Onat, “Peygamberimizi öğrenip, onun hayatını yaşamak her Müslüman’a Farz’ı Ayn dır. Hayatı boyunca ümmeti için dua eden sevgili peygamberimiz, öldükten sonra da ümmeti için Şefaatçi olmaya devam edecektir. Bulunduğumuz ve çalıştığımız alanların en iyisi olmalıyız. Peygamber sevgisi budur. En iyi öğretmen biz olmalıyız,  en iyi imam biz olmalıyız. En iyi gazeteci biz olmalıyız. Eğer bugün kü nesilden rahatsızsak bunun hatasını kendimizde aramalıyız. Biz nerede eksiklik yaptık ki çocuğumuzu iyi yetiştiremedik, öğrencimize faydalı olamadık diye düşünmeliyiz. Her Müslüman’ın iyi çalışması, çok çalışması ve kendini iyi yetiştirmesi lazım” ifadelerini kullandı.

 

Minik Kalpler Semazen Grubunun semah gösterileri ve şiirler okuduğu programda, Of İlahi Grubu tarafından ilahiler ve naatlar okundu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21