Milli Savunma Üniversitesi Of’ta kendini tanıttı

Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi’nde düzenlenen konferansta üniversiteyi tanıtarak öğrencileri sorularını yanıtladı.

Milli Savunma Üniversitesi Of’ta kendini tanıttı
banner71

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerine subay, astsubay yetiştirmek için kurulan Milli Savunma Üniversitesi Of’ta lise öğrencilerine kendisini tanıttı.

 

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesindeki tanıtım programına katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

Törende konuşan Prof. Salman; “Hepinizin malumu 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkemize hâkim olmak isteyen cemaat merkezli darbe girişimine milletimiz dur dedi. Vazgeçilmezimiz; millet olarak birliğimizi, bütünlüğümüzü temsil eden bayrağımızdır.  Ordumuzun subay ve astsubayları bizim üniversitemizin bölümleri mezunlarından olacaktır. Onun için bizler çok daha seçici olmak zorundayız. O nedenle sizin gibi vatan, millet sevgisiyle dolu gönüllerin diyarında üniversitemizi tanıtmak, istekli olanları aydınlatmak istedik. Ben inanıyorum ki içinizden bizleri tercih edecek başarılı, yetenekli gençler çıkacaktır. Geleceğin Hasan Paşaları sizler olacaksınız. Şimdiden hepinizi tebrik ediyor, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında bize gösterilen misafirperverlik nedeniyle herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Üniversitenin tanıtım filminin sunumunun ardından Deniz Binbaşı Selma Engin Milli Savunma Üniversitesinin öğrenci alım şartlarını içeren bir sunum yaptı. Sunumun ardından Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Serdar Salman öğrencilerin sorunlarını cevaplandırdı. Soru, cevap faslının ardından Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Okul Müdürü Vehap Kurt’a günün anısına hediye takdim etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da verdikleri bilgiler nedeniyle misafirlerine teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu. Hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21