Milli Eğitim’den Emekli öğretmenlere vefa ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Of’un eğitimine katkı ve emek veren emekli öğretmenler Ömer Gümrükçü, İsmail Yıldız ve Dursun Karaahmetoğlu’nu evlerinde ziyaret etti.

Milli Eğitim’den Emekli öğretmenlere vefa ziyareti

24 Kasım Öğretmenler Günü, Of’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bir grup okul müdürü ile birlikte Of’ta emekli olan ve yaşayan öğretmenleri evlerinde ziyaret ederek vefa örneği gösterdi.

 

Ziyaretler kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öncülüğünde İsmail Yıldırım İlkokulu Müdürü Rıza Ercihan, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu Müdürü Mehmet Balcan, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdürü Mehmet Soylu, Pınaraltı İlk/Ortaokulu Müdürü Katip Er, Of’un eğitimine katkı ve emek veren emekli öğretmenler Ömer Gümrükçü,  İsmail Yıldız, Dursun Karaahmetoğlu’nu evlerinde ziyaret edildi.

 

Uzun yıllar Of İmam Hatip Lisesinde idarecilik ve öğretmenlik yapan Ömer Gümrükçü ziyarette duygulu anlar yaşarken duygularını; “Böyle özel günde bizleri unutmayıp ziyaretimize geldiniz Allah razı olsun. Her ne kadar emekli olsak da her zaman öğretmeniz biz. Bu etiketi taşımak bizi hep mutlu etmiştir. Bu, mesleğin en güzel yanı böyle ummadığınız bir zamanda öğretmenlerin, öğrencilerin ve idareciler tarafından ziyaret edilmektir. Bizi fazlasıyla mutlu eden bugünde sizlerin de Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Sizlerin de böyle zamanlarda ziyaretçileriniz çok olur inşallah.” sözleriyle ifade etti.

 

Of İlçe Milli Eğitim eski müdürlerinden İsmail Yıldız da evinde ziyaret edildi. İsmail Yıldız ziyaretle ilgili duygularını, “Çok güzel bir meslek hayatı geçirdik. Şimdi de emeklilik hayatımızı yaşıyoruz. Öğretmenin emeklisi olmaz fikrine her zaman inanan bir insanım. Onun için durmuyorum yine hayatı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum. Ziyaretinize ziyadesiyle mutlu oldum. Hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin ve tüm öğretmenlerin de Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık ve afiyetler diliyorum.” diyerek belirtti.

 

Emekli Sınıf Öğretmeni Dursun Karaahmetoğlu da evinde ziyaret edilerek öğretmenler Günü kutlandı. Dursun Karaahmetoğlu ziyaretle ilgili,” Zor ve imkansızlıklar içerisinde çok güzel eğitim hizmeti yaptık. Çok güzel anılar biriktirdik. Şimdi emekli arkadaşlarımızla zaman zaman buluşup eski anılardan konuşuyoruz. Vefakar öğrencilerimizin ziyaretleri ile mutlu oluyoruz. Sizlerin ziyaretleri ile inanın çok duygulandım. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı hizmetler yapmayı ve hayırlısıyla emeklilik yaşamayı nasip etsin.” ifadeleriyle duygularını belirtti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da ziyaretlerle ilgili olarak, “Dünyanın en kutsal vazifesini yapıyoruz. Ülkemizin gelecek nesillerini inşa ediyoruz. Bunu yaparken işin öznesi olan öğretmeni çok önemsemeliyiz. Bu duygularla ülkemize güzel hizmetler yapmış hocalarımızı ziyaret ederek Öğretmenler Gününü kutlamak istedik. Bir çeşit vefa örneği göstermek istedik. Rabbim ahirete irtihal eden öğretmenlerimize rahmet eylesin. Sağ olan öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun ömürler versin. Onlara kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır. Onların tecrübelerine her zaman ihtiyacımız vardır” sözleriyle düşüncelerini açıkladı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21