Milli Eğitim okullardaki İşkur çalışanlarını bilgilendirdi

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü düzenlediği toplantı ile İŞKUR Toplum Yararına Proje kapsamında okullarda çalışan personelleri bilgilendirdi.

Milli Eğitim okullardaki İşkur çalışanlarını bilgilendirdi
banner71

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programlar kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlara personel istihdamı sağlanıyor.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de proje kapsamında 55 personeli okullarda çalıştırarak okulların temizlik ve benzeri hizmetlerini karşılıyor.

 

Düzenlenen toplantı ile okullarda çalışan işkur personeli, çalışma usul ve esasları hakkında bilgilendirildi.

 

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Şef Yusuf Dereli ve Memur Mehmet Ulu katılarak kendi alanlarıyla ilgili personele bilgiler verildi.

 

Çalışanların iş güvenliği ve çalışma ortamlarında uyulması gereken kurallar hakkında konuşan Şube Müdürü Süleyman Bedir; “Sizler eğitimin önemli bir parçasısınız. Başarıda da başarısızlıkta da katkınız yadsınamaz. Çalışmalarınızda ilk önce güvenlik tedbirlerine dikkat etmelisiniz. Sizlerin ve kurumunuzun güvenliği bizim için çok önemlidir. Okul idareleriyle ve okul çalışanlarıyla ilişkileriniz saygı ve sevgi çerçevesi içinde olması, çalışma şartlarına uyulması sizin ve kurumunuz için önem taşıyor. Kılık kıyafetleriniz size ve kuruma yakışır şekilde olması gerekir. Gerek öğrencilere gerekse gelen misafirlere karşı güler yüzlü olursanız kurumunuzun başarısında sizlerin de olumlu katkısı olur. Kurumunuzdaki iyi ilişkiler sonraki görevlendirmelerde okul idaresinin sizin için vereceği rapor önem taşıyor. Devam- devamsızlık konusunda gerekli özeni gösterip günlük ve aylık imza sirkülerindeki imzalarınızı atmalısınız. İmzası eksik olan bir kişi diğer kişilerin işlemlerini de aksatmış oluyor. Bu da geç maaş alınmasına sebep oluyor. Bu da kul hakkıdır. Büyük vebali vardır. Bu kurallara uyduğunuz takdirde birlikte başarılı bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Bir probleminiz olduğunda ya da kuruma geldiğinizde kapımız sizlere her zaman açıktır. Gelin bir çayımızı için derdinizi söyleyin elimizden geliyorsa çözüm üretelim” ifadelerini kullandı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21