banner80

Milli Eğitim Müdürü Aktaş’tan Of’ta eğitim mesaisi

Trabzon İl Mili Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Of Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulu, Taşhan Sağlık Meslek Lisesi ve Of Anadolu Lisesini ziyaret ederek Of’ta eğitim veren okul ve kurum müdürleriyle eğitim toplantısı yaptı.

Milli Eğitim Müdürü Aktaş’tan Of’ta eğitim mesaisi
banner71

Trabzon İl Mili Eğitim Müdürü Hızır Aktaş eğitim faaliyetlerinde başarıyı artırmak, eğitimin sorunlarını yerinde görmek için Of’ta çeşitli eğitim kurumlarına ziyaretlerde bulundu.

 

Müdür Aktaş Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ile birlikte Serince Şehit Fahrettin Yavuz İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Burada öğretmenlerle kahvaltı yapıp sohbet eden Müdür Aktaş, Kaymakamı Fırat ve beraberindekilerle sınıfları ziyaret ederek öğrencilere satranç takımı hediye ettiler.

 

Serince Mahallesi Muhtarı Sultan Göktaş, Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Koç’un da katıldığı ziyaret ve kahvaltı çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

 

Taşhan Sağlık Meslek Lisesinde yapımı devam eden öğrenci yurdu inşaatı çalışmasını inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Müdür Aktaş, Cuma namazının ardından Of Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul Müdürü Vehap Kurt’tan okul ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler alan Müdür Aktaş, okulda görev yapmakta olan öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Sayın Müdürüme kıymetli vakitlerini bizlere ayırdığı için şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Kendileriyle ilçemizde gerçekten eğitim adına dolu dolu bir gün yaşadık. İnşallah takım ruhu için ilçemizin ve ilimizin eğitim bayrağını daha yukarılara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

 

Aktaş; Öğretmenler eğitimin Fatihleridir

Tüm gününü Of’a ayıran Müdür Aktaş son olarak Of’ta görev yapan okul ve kurum müdürleriyle birlikte toplantı yaptı. Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Müdür Aktaş; “Trabzon olarak eğitimde her geçen yıl artan başarılar sağlayarak şuanda iyi bir yere sahibiz. Tabi bunu hep birlikte başardık. Bizler idareciler olarak eğitimin koordinasyonunu, lojistiğini sağlıyoruz. Asıl iş, asıl yük öğretmenlerimizdedir. Öğretmenler eğitimin en önemli failleri,  fatihleridir. Onların fedakârlığı, onların gayreti olmazsa başarı olmaz. Sizler onları en iyi şekilde motive ederek motivasyonlarını artırmalısınız. Ben bugün buraya sizleri dinlemeye geldim. Daha iyi işler yapmak, daha başarılı olmak için birlikte neleri başarabilirizi konuşmaya geldim. Ne olursa olsun eğitimde insan faktörünü, insani değerleri ön planda tutmamız gerekiyor. Eğitimde olmazsa olmazımız ülkemizin ve insanlığın değerleriyle donanmış, kendine güvenen, vatanına ve milletine bağlı nesiller yetiştirmektir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı temel düsturumuzdur” diye konuştu.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21