Milli Eğitim Müdürleri video konferans toplantıda buluştu

Trabzon İl Müdürlüğü tarafından video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya katılan Müdür Kabahasanoğlu, vefa sosyal destek grubu çalışmaları ile maske ve siperlik üretimi hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Müdürleri video konferans toplantıda buluştu

Dünyada ve ülkemizde meydana gelen Covid 19 Salgını nedeniyle kişiler ve kurumlar azami tedbirlere uyuyor. 

Bu kapsamda Trabzon İline bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürleri İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın başkanlığında internet üzerinden görüntülü telekonferans gerçekleştirdi. 

18 ilçenin Milli Eğitim Müdürüyle yapılan görüntülü toplantıda Covid 19 ile mücadelede alınan tedbirler, yapılan mücadele, eğitim öğretim faaliyetleri, diğer iş ve işlemler görüşüldü. 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu toplantıda Of’ta yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. 

Müdür Kabahasanoğlu yaptığı konuşmada, “Dünyada covid 19 salgını başlamasıyla ülkemizde alınan tedbirlere ilçemizde de Of Eğitim Ailesi olarak katkı verdik, vermeye devam ediyoruz. Of Kaymakamlığı bünyesinde kurulan 6 adet VEFA SDG gruplarının ikisi gönüllü öğretmen ve idarecilerimizden oluşuyor. Kurumlarımızda ürettiğimiz 2 bin adet Koruyucu Maske ve 500 adet Siperlik Maske ilçemizdeki sağlık çalışanlarına, emniyet, jandarma, zabıta görevlilerimize hediye ettik. Öğrencilerimizin EBA üzerinden aldıkları uzaktan eğitimin yanında, öğretmenlerimizin telefon ve internet aracılığıyla da eğitimlerine devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili öğretmenlerimiz öğrencilerine verdikleri, resim, şiir,skeç vb etkinlikler ile yaklaşık 250 bireysel toplu olarak da 1000 öğrenciyle bayramın heyecanı evlerde yaşatılıyor. 23 Nisan akşamı saat 21.00’da apartmanlardan İstiklal Marşının on kıtasını her öğrenciye bir kıtayı okuyacak ve bu etkinlikler CD ortamına aktarılacak. Bunların yanında kurumumuzda iş ve işlemler nöbetleşe yapılarak kurumumuzun faaliyetlerini yürütüyoruz. Malum virüs nedeniyle bir araya gelememiştik. İl Müdürümüze bizleri böyle bir sosyal ortamda da olsa buluşturduğu için teşekkür ediyor, şimdiden ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Toplantıda ilçelerde yapılan faaliyetler görüşüldükten sonra iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 12:41

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21